• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 640
  • Dünkü Görüntülenme: 4688
  • Toplam Görüntülenme: 8925989

SON DAKİKA.. Gent belediyesinin almış olduğu karar doğrultusunda Bayram Namazı koronavirüs tedbirleri kapsamında iptal edildi.

30 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1063 defa okundu.
SON DAKİKA.. Gent belediyesinin almış olduğu karar doğrultusunda Bayram Namazı koronavirüs tedbirleri kapsamında iptal edildi.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrinde koronavirüs tedbirleri kapsamında Kurban Bayram namazı şehir yönetiminin almış olduğu son dakika kararıyla iptal edildi.

Belçika genelinde artan koronavirüs vakaları nedeniyle tedbiri elden bırakmak istemeyen Gent Belediye yönetimi, Gent Camiler Birliği ile birlikte bugün saat 13.30’da bir toplantı düzenleyerek, Kurban Bayram Namazı nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları korumak için Bayram namazını iptal kararı aldı.

Gent Camiler Birliği adına Demir Ali Köse’nin katıldığı bildirilen toplantı ile ilgili Gent şehrindeki Cami yöneticilerine, alınan kararın nedeni ve içeriği hakkında bir yazılı metin gönderileceği bildirildi.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Gent Eyüp Sultan Cami Başkanı Metin Çakıcı, kararın vatandaşlarımızı korumak, koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için sadece Bayram Namazı için alındığını, Cuma ve vakit namazlarının Belçika hükümetinin belirlediği yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında kılınmaya devam edileceğini açıkladı.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN