• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2628
  • Dünkü Görüntülenme: 3708
  • Toplam Görüntülenme: 8351975

Brüksel’deki durum Anvers ile aynı yöne mi gidiyor?

30 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
227 defa okundu.
Brüksel’deki durum Anvers ile aynı yöne mi gidiyor?

Belemtürk Haber Merkezi – Sint-Jan hastanesinden doktor Kenneth Coenye’nin dün akşam VRT’nin güncel olay programı Terzake’de yaptığı açıklamalar, son 2 haftadır büyük artış gösteren KOVID-19 salgınının endişe verici boyutlara geldiğini gösteriyor.

Doktor Coenye, “Korona başkent Brüksel’de tekrar geniş ve hızlı bir alan kazanıyor. Gelinen durum alarm veriyor” sözleriyle son duruma açıklık getirdi.

Brüksel’deki durum Anvers’teki gibi kötü mü?

Coenye, “Brüksel’deki Sint-Jans Hastanesinde şimdi haftada yaklaşık 500 test yapıyoruz. Haziran ayı sonu itibari ile pozitif çıkan test sonuçları 0.8 oranlarında seyrederken, son 10 gün içinde ortalama yüzde 6,8 pozitif test oranlarına ulaşıldı.” sözlerine yer vererek, başkent Brüksel’de gelinen durumun endişe verici boyutlara ulaştığına dikkat çekti ve “şu anda Anvers’teki durumdan çok uzak olmadığımızı düşünüyorum” dedi.

Rakamlar, Brüksel’de daha da kötüye giderse, Antwerp’teki gibi katı önlemler yakında masaya yatırılabilir. diyen Coenye,” Anwers şehri dün gece, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana ilk sokağa çıkma yasağını gördü” ifadelerine yer vererek, tüm vatandaşları özellikle maske takmaları konusunda uyardı.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN