Flaman Bölgesi Entegrasyon Bakanı Liesbeth, Ana Vatanlarında Evi Olan Mültecilere Sosyal Konut Vermiyoruz

4 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
831 defa okundu. defa okundu.
Flaman Bölgesi Entegrasyon Bakanı Liesbeth, Ana Vatanlarında Evi Olan Mültecilere Sosyal Konut Vermiyoruz

Belçika’nın Flaman Bölgesi Entegrasyon Bakanı Liesbeth Homans (N-VA), ana vatanlarında  evi olan sığınmacıların, sosyal konutlarda bir ev bulma haklarının olmadığını, bunun anayasada da belirtildiğini dile getirdi.

Homans, daha önce savaş bölgelerinden gelenlere de bu kuralın uygulanmadığını belirtirken, “Tanınan mültecilerin yaşamlarını idame ettirmek için çalışma izni aldıklarını unutmamak gerekir. Bu nedenle de özel konut piyasasına yönelebilirler ” dedi.

Bakanın bu sözlerine ilk tepki Flaman Sosyal Konut Başkanı Vera Van der Borght’dan geldi. Van der Borght “kendi ülkesinde evi olan bir kişinin sosyal konutlarda konut sahibi olamaması yasalarla belirtilmiştir, doğru. Ancak ‘kendi evi’ nasıl tanımlanacak? Bu çok kompleks bir sorundur” dedi.

Flaman Sosyalist Partisi’nden (SP.A) Monica De Coninck ise  şunları dile getirdi: “Bir savaş bölgesinde kendi evine sahip olmanın değeri nedir ki? Homans bu evlerin kiraya verileceğini veya tatil evi olarak kullanılacağını mı sanıyor? Diyerek tepkisini belirtti.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN