• Dolar Alış / Satış: 5.792 / 5.803
  • Euro Alış / Satış: 6.513 / 6.525
  • Bugün Görüntülenme: 749
  • Dünkü Görüntülenme: 1962
  • Toplam Görüntülenme: 5885134

SİNT NİKLAAS’LI TÜRKLERE ŞEKERSİZ ÇAY İÇİRENLER

13 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2314 defa okundu.
SİNT NİKLAAS’LI TÜRKLERE ŞEKERSİZ  ÇAY İÇİRENLER

Belçika’da yaşayan Avrupalı Türklerin sesi olma gayreti ile çıktığımız bu yolda, Belçika’nın Sint-Niklaas şehrinde yaşayan Türk vatandaşlara uzun süredir haber köprüsü vazivesini üstlenen Belemtürk ilkeli, dürüst, tarafsız ve dik duruşuyla yayınladığı haberlerini Şeker Ari ve Ali Alcı anonim şirketinin engelleme hayal ve çabalarına rağmen 6 senedir engel tanımadan devam ediyoruz.

SİNT-NİKLASLI TÜRKLER sayfasının siyasi çıkarlar ön planda tutularak, Belemtürk’ün haber paylaşımına engel koyan kendini bilmezler Sint-Niklaas’lı Türklerin haber alma özgürlüğünü ellerinden alamazlar.

Sint-Niklaaslı Türkler sayfası, Be.One partisinden aday olan Ali Alcı’nın siyasi çıkarlarına tercih edilmiştir. 3 Seneyi aşkın zamandır basın etik kurallarına uygun olarak SİNT-NİKLASLI TÜRKLER sayfasından yaptığımız paylaşımlara hiç bir gerekçe gösterilmeden engel konulmuştur. Sint-Niklaas şehrinde yaşayan Türkler kendileriyle ilgili haberlerin bir çoğunu Belemtürk’ün yaptığı haberlerden takip etmiş ve öğrenmişlerdir.

SİNT-NİKLASLI TÜRKLER paylaşım sayfasının kurucusu olan Şeker Ari’ye, teknik bir sorunmu? yada 3 senedir Sint-Niklas şehrinde yaşayan Türk vatandaşlarına haber akışını ayaklarına getiren Belemtürk, engellendimi? diye sorduğumuzda, bu engellemenin kendi bilgisi dışında Ali Alcı tarafından izni olmadan yapıldığını yazmıştır.

Belemtürk, sorumlu gazetecilik anlayışıyla, Sint-Niklas şehrinde yaşayan Türklerin haber alma özgürlüklerinin ellerinden alınarak , cezalandırılmalarını doğru bulmadığımızı söylediğimiz Sint-Niklaas’lı Türkler sayfasının kurucusu Şeker Ari, Ali Alcı benim köylüm okadar bende hatırı olsun sözleriyle ile Sint-Niklaas’lı Türklerin haber alma özgürlüğünün katledici diğer ortağı olmuştur.

Türklere vermeyi değil, haklarını ellerinden almayı hedef edinen kişiler ve siyasetçiler, Sint-Niklaas şehrinde yaşayan Türklere ne verebilir? Vicdan sahibi değilsiniz. Dürüst değilsiniz.

Belemtürk olarak, Sint-Niklaas cami haberini yaptık diye, nedir bu öfke, nedir bu ahlaksızlık. Benim gazeteciliğimi ve haber yayın akışımı ağzına alacak son insan bile değilsiniz.. Şeker Ari, İddia ettiğin gibi gerçekten sorun benim yaptığım haberlerle ilgili olsaydı. 3 seneden beri neden beklediniz. Neden seçimden çok daha önce engellemediniz?

Şeker Ari efendi, çıkardığım 10 bin adet gazeteyi matbaa bedava basmıyor.. Para ödediğim gazeteye kim reklam verirse versin bunun bir karşılığı vardır. Bunun için bütün sponsorlarımızada teşekkür ediyorum. Bunun değerinide ben bilirlerim, kimseyi ilgilendirmez. İster 500 alırım ister 1000 alırım. Ben hem fabrikada çalışıyorum hemde iş yerim var. Yani kimsenin siyasi ve maddi desteğine ihtiyacım yok. Sint-Niklaas halkına yaptığınız ayıbı ve saygısızlığı bana bu şekil çamur atmaya çalışarak gizleyemezsiniz.

Biz vatandaşlarımız için güzel şeyler yapan herkesi gündemimize aldık. Tıpkı balon Festivalinde Ali Alcı Sp.a partisi adına gövde gösterisi yaparken, Hasan Bilici ile birlikte her ikisini de haber yaptığımız gibi.

Şeker Ari efendi, Be.One partisinden önce Ali Alcı CD&V Hiristiyan Demokratlar partisiyle fingirdeşti. Bunu hepiniz biliyorsunuz. CD&V Hiristiyan Demokratlar Ali Alcı’yı istemediği için Be One. partisine döndü sevgili Alici’ğin.

Sonra bir iftar programında Ali Alcı ile konuştuğumu gören Meryem Kaçar’ın ricasıyla ben Ali Alcı ile konuşarak Meryem Kaçar’la görüşmelerini sağladım. Ali Alcı çıksın bunu yalanlasın? Hani sizin tabirinizle ben Hasan Bilici’yi destekliyorum ya. Demekki en büyük kötülüğü ben Hasan Bilici’ye yapmışım. Bugün Hasan Bilici’den herkesin önünde özür diliyorum. Ali Alcı’nın Be One. partisinden aday olmasında katkım olduğu için.

Eyy.. Şeker Ari ve Ali Alcı efendiler, Cami haberini ve dolayısıyle böyle mutluluk verici bir haberi yaptım diye, Sint-Niklaas şehrinde Belemtürk’ü engellediğinizi yada aklınızca cezalandırdığınızı düşünüyorsunuz. Ali Alcı ve ortağı Şeker Ari efendiler, sizin bu haberi okuduğunuzu çok iyi biliyorum. Sint-Niklaas şehrinde yaşayan Türk vatandaşlarda okuyor. Yani Belemtürk’e engel olamadınız. Hasan Bilici’nin cami projesindeki başarısı, sizleri neden bukadar tanınmaz ve kötü bir adam yaptı. Şimdi gerçeklerle yüzleşmenin zamanı. Şeker Ari ikinizin yaptığı ne biliyormusunuz.? Şekerli görünüp, millete şekersiz çay içmeye zorlamak. Belemtürk’e atacağınız iftiralara verecek cevabımız herzaman olacaktır. Biz belgelerle konuşuruz. İşte Şeker Ari’nin iftiralarını ve yalanlarını aşağıda yayınlıyoruz.

AŞAĞIDA KONUYLA İLGİLİ ŞEKER ARİ İLE YAPILAN YAZIŞMALARIMIZI PAYLAŞIYORUM.

CİHAN ÇÖL – Üstad senin sayfandan ben silindim mi? Yoksa teknik bir sorun mu? Silinmişsem sebebini öğrenebilirmiyim?

ŞEKER ARİ – Sint niklaas daki turkler grubundan beni niye cikartin diye soracak olursan ben cikartmadim. Ali Alci hem seni hem de Hasan bilici yi cikartmis gurup dan. Kendisi orda Yonetici yapmisdim cok onceden. Gurup benim gurubum. Ve bana cikartacagini soylemisdi. Bende cikartma dedim. Haberler paylasiyor dedim. Olsun dedi. Daha onceden tartismisiniz sanirim o yuzden cikartmis olabilir. Siyasi yani. Benimle bir ilgisi yok yani. Kesinlikle ben silmedim cıkartmadım. Ali Alciya sor konuş cihan bey.

CİHAN ÇÖL – Sayfanın bende yöneticisiyim. Kimseyi silmedim. Ali Alcı benden sonra o sayfaya yöneti oldu. Gerçek sahibi ve kurucusu sensin üstad. Sorumlu muhatap sensin. Sen böyle bir yanlışlığa yol vermemelisin. Ali Alcı Yanlış adama savaş açmış.

ŞEKER ARİ – Ben ona haber paylasiyor silme cikartma dedigim halde cikartmis. Bende dun yonetici ayarlarina baktigimda gordum. Ve yine gurup a bir suru kisi eklemis. Ama kendisine neden boyle birsey yaptigini soracagim. Ve tekrar cikarttigi gibi belemtürk’ü eklemesini isteyecegim. Senin haberlerin sayesinde. Herseyden haberimiz oluyordu. Bu bir gercek ve ben senin her haberini okuyor ve begeniyordum biliyorsun dur. Bu secimlerden dolayi hasanla rakip olunca onu cikartmis. Seni niye cikartti anlamis degilim inanin.

CİHAN ÇÖL – Ali Alcı Sint Niklaas taki Türklerin haber alma özgürlüğünü kısıtlayamaz bunun hesabını oradaki Türk seçmenlerine ödeyecektir. Bununla ilgili bir haber yapacağım. O terbiyesizin siyasi rakibi ben değil, Hasan Bilici’dir. Beni oradan engellemeye çalışması hiç önemli değil. Bu ayın 30’unda çıkcak gazetemide engelleyebilecekmi sor kendisine.

ŞEKER ARİ – Tamam kendisiyle konusacagim. Henuz gormedim ve konusmadim calisiyor ve gorusemiyoruz.
Siz kendisiyle daha onceden sohbet ettiniz ve merhabaniz vardi. Ne oldu da tartisdiniz ve bu durum oldu anlamis degilim.

CİHAN ÇÖL – Ama seni Ali Alcı engellemiş sözlerin doğru değil. Ben gazeteciyim. O engellemiş ise. sayfanın sahibi ve kurucusu olarak sen buna şiddetle karşı çıkıp hemen bu sorunu çözmelisin üstad. Çözmüyorsan yada çözmek istemiyorsan sende onlarla birliktesin. Sayfa sana ait değilmi? Ali Alçı’ya sorayım ne demek kimse sint niklaaslı türklerin haber alma özgürlüğünü alamaz. Bu na sakın ortak olma üstad.
Bu yazdıklarını delil olarak kayıt altına aldım. Yani Ali Alcı engellemiş Belemtürk’ü diyorsun. Engellediği ben değilim. Sint Niklas lı Türk vatandaşların basın özgürlüğü’dür. Bu yapılanları bu ayın 30’unda gazetemde yazıp. Bu işin içinde kimler varsa vatandaşlar bilecek. Bakalım Sint Niklaslı Türklerin basın ve haber alma özgürlüğü nasıl engellenir. Buna orada yaşayan Türkler karar verecek. Gazetenin dağıtılmasını da engelleyebilecekmi bakalım.

ŞEKER ARİ – Ben sana herseyi net bir sekilde acikladim. Aranizda ne varsa ve daha onceden ne gibi bir tartisma yasadiysaniz o sizin sorununuz bana ne ben ne o tartismada yer aldim ne de o tartismayi gordum. Ve ben bunu sonradan oğrendim ve ogrendigimde ordaki baska yonetici arkadaslar olaya hakim olup yorumlari silmis.
Şeker Ari kardeşim. bu sayfa senin değilmi? Neyi tartışıyoruz. Şimdi butona basacaksın. Benim üyeliğimi geri vereceksin. Bende Sint-Niklaasta yaşayan Türklere hizmet etmeye devam edeceğim. Bunu yapmak 1 dakikanı almaz. Yapmıyorsan ozaman hiç kusura bakma sende de arıza var demektir. Bu sayfanın patronu ve en sorumlu yöneticisi sensin. Üyeliğimizi geri almak için Ali Alcıya sorman gerekmiyor. Bu konuyu üyesi olduğum Belçika medya grubuna taşıyıp, diğer gazeteci arkadaşların da haber yapmasını sağlayacağım.

ŞEKER ARİ – Ben ali alcidan izin alcak degilim. Cihan bey. Ben ona neden cikartin diye hesap soracagim buna emin olun.
Ben seni grupa da alirim ve kimseye de sormam bunu da bil
Daha onceden benim sayfamdan beni dahi cikartmis Ali koc ve benim grubumu kendi grubuna eklemis ve ben bunu konusarak halletim. Bunda abartilacak birsey yok.

CİHAN ÇÖL – Şeker bey, kardeşim kelimesini senin için hep kullandım. Şu saatten sonra kullanmayacağım. sayfanın sahibi sensin. Kimse senin iznin olmadan ve onayın olmadan kimseyi silemez. Bunu kim yaparsa yapsın. Cezası gruptan atılmaktır. Şimdi önce benim üyeliğimi geri vereceksin. Ben haberlerimle hizmet vermeye devam edeceğim. Üyeliğimi verdikten sonrada Ali Alcıyla konuşursun beni hiç ilgilendirmiyor. Ali Alcı ile konuşmadan üyeliğini geri veremem diyorsan seninle konuşacak bir şeyimiz kalmamış demektir. Nokta..

ŞEKER ARİ – Cihan bey siz hic turkiyeden AKP den cumhur baskanimizla ilgili hic bir haber yapmiyorsunuz. Ya da ben mi gormuyorum. Chp den sadet den dahi haber yapiyorsunuz ama Akp ve cumhurbaskanimizla ve turkiyenin ekonomi ve siyasi alandaki haberlerine hic yer vermiyorsunuz. Sonra burdaki Spa partisinin ve ona keza diger partilerin Pkk ile ve Feto ile iliskileri konusunda da hic haberlerinizi gormuyoruz. Neden siz Veli yukselle sahsi Tartismalarinizi haber yapiyorsunuz o da bizi ilgilendirmez kendi aranizda birsey gelin bir araya konuşun halki ilgilendirmez. Bir millet vekiliyle sizin aranizdaki problem.

CİHAN ÇÖL – Siz kim oluyorsunuz da benim haberciliğimi masaya koyuyorsunuz? Hepinizin bir arada olduğunu biliyorum. Konu bu değil, beni sanık sandelyesinemi koydunuz hemen.. Kimse bana bu konularda ve haber çizgimle ilgili soru soramaz. Geçin bunları. Yukarıdaki yazımı oku.

ŞEKER ARİ – Ve ben O sint niklaasli Turkler gurubunda Ali Alci nin yoneticiligini verdigim gibi almasini bilirim. Merak etmeyin kimsenin sozunu de dinlemem. Sizi guruba alirim ama sizinde artik haber yapmaniza gerek yok

CİHAN ÇÖL – Yüreginiz yetiyorsa ben görüntülü arayacağım. Konuştuklarımızı da kayda alalım. Kimin ne bok olduğu çıksın.

ŞEKER ARİ – Siz kim oluyorsunuz derken. Sayfanin kurucusu oldugumu unuttunuz sanirim. Sen diyordun ya sayfa senin diye. O sayfa benimse bende istedigim gibi yonetirim sayfami cihan
Kur sende sayfani istedigin gibi yonet.
Size hic yakismiyor bok mok kelimeleri.
Lutfen terbiyeli olun arkadasim.
Ben kimseyle tartismiyorum ve tartismak da istemiyorum. Lutfen. Yureginiz yetiyor yetmiyor ne oldu ki neye yureginiz bilmem bok mok karistiriyorsunuz.
Ben herzaman senin belemturk haberlerini takip eden ve begenerek okuyan ve yorum yapan biriyim sen bunlari bile bile bana agza alinmiyacak laflar ediyorsun sana hic yakismiyor cihan bey. Siz kendinize yakistiriyorsaniz devam edin cihan efendi.

CİHAN ÇÖL – Sen adaletli değil Ali Alcı’nın ortağı olmuşun sana kardeş dediğim günlere nalet olsun. Yüz yüze konuşmaktan neden kaçıyorsun. Utanma olur bir insan da madem sayfanın sahibi sensin. Neden hala üyeliğimi vermedin. Haa doğruya suç ortağına sorman lazım hadi git işine ben sizin gibileri çoook gördüm. inşallah bir etkinlikte sizinle yüz yüze geleceğiz. Ben senin yüzüne gerile gerile bakarken senin benim yüzüme nasıl bakacağını merak ediyorum. Sint Niklasta yaşayan Türklerin haber alma özgürlüğünü ellerinden alan o topluma ihanet eder. Bu ihanetin içinden çıkman için fırsat verdim. Bu Fetö terör örgütünün duruşundan farklı bir duruş değil.
ha bugün yayınladığım haberlere bak bakalım ne yayınlamışım.

ŞEKER ARİ – Seni ilk defa feto haberi yapmak icin sint niklaasa davet eden benim. Unuttun galiba. Ve seni sint niklaasli turklere üye yapip yonetici yapip haber paylasmana izin verende benim. Sonra Ali Alci benim hem cocukluk arkadasim hem koylum hem akrabam hem de komsum. Birak o kadar hatri olsun cihan.
Her etginlikde istedigim insanin yuzunede gerile gerile bakarim bu da benim durusum. Nerde feto teror orgutu varsa ve ona yardim yataklik yapanlarinda Allah bin kat belalarini versin. Haberlerine de bakacagim tamam. Iyigunler.

CİHAN ÇÖL – Davetine koşa koşa gelen ben oldum. Ve onlarla mahkemelik oldum. Az önce bana haberlerimle ilgili fötö ile haber yapmıyorsun diyen sen değilmiydin. Bak kalbin kötü, iyi niyetli değilsin. Allah konuşturuyor seni.
Benim kadar fetö ile uğraşan bir gazeteci varmı belçika’da, ben seni hep dava arkadaşım gördüm. acı olan nedir biliyormusun. Dava arkadaşının yaptığı ihanettir.
neden görüntülü aramalarıma cevap veremiyorsun. başını bu akşam yastığa koyduğunda benim yazdıklarım senin vicdanını rahatsız edecek. uyumak da zorlanacaksın. çünkü haklı olduğumu sende biliyorsun. yaşını başını almış adamsın, tercihin doğruların yanında durmak olsunki, hayatın boyunca dik durabilesin.

Şeker seninle bir görüntülü sohbete cevap veremedi.
17:55
Tekrar Ara
Şeker seninle bir görüntülü sohbete cevap veremedi.
17:55
Tekrar Ara
Şeker seninle bir görüntülü sohbete cevap veremedi.
17:55
Tekrar Ara

CİHAN ÇÖL – Ne zordur yüze bakamamak, ne zordur karşındaki insanın doğru olduğunu bilip, yaptığı yanlıştan dolayı yüzüne bakamamak

ŞEKER ARİ – Dava Arkadasligindan bahsediyorsun da ben hic gormedim senin Akp haberlerini yaptigini. Ve fetocular hakkinda da coktandir haber falan yapmiyon yaptigin haberler genel de gentle ilgili cihan sint niklas da feto yine cadir kurdu senden sonra iki defa balon fest de ne yapabildin. Engel mi olabildin. Sonra Spa ve Nva ve yesiller partileri acik acik turk toplumunu hedef alarak haberler yapiyor ve basda flams blang. Bu konularda ne haber yaptin.
Sonra ben senle camerali gorusme yapsam ne olur yapmasam ne olur ne yani isim gucum yokda goruntulu her onume gelenle sohbet mi edecegim
Haberime bak diyorsun baktim. Belcika baskani turkiyeyle iliskilerimizi gozden gecirecegiz diyor da oyle yapiyon haberi. Biz cocuk degiliz cihan 50 yasinda insaniz. Herseyden haberim var.
Sonra sen bundan once de bana emri vaki yapar gibi trafik kazasinda hadi bana fotolarini bul ver diye yazdin ben senin muhabirin degilim cihan. Oyle bir aci yasanirken ben fotograf bulma derdine dusemem. Ve hemen cenazeye katilirim uzuntumu yasarim.
Şeker seninle bir görüntülü sohbete cevap veremedi.
18:33
Tekrar Ara

CİHAN ÇÖL – bak hala yüz yüze konuşmak varken konuları başka yere çekme. seni bu haklı çıkarmaz. Gazetecilik konusunda sen benim haber portalımı tartışacak yada konuşacak en son isimsin. Benim senin sayfanda yaptığım bir haber varmı Ali Alcı’dan başka rahatsız olan. Oda onun sorunu.. Sen kafayımı yedin seni hipnozladılarmı? ya sen beni fetoculukla suçluyorsun? sen etrafındaki çakallardan uzak dur iyi edersin.
Beni emri vaki yaptığımı söylüyorsun. istediğim resimlerle ilgili sen manyakmısın. Ne haddime benim emir vakiliğim. ama belemtürk’ün engelinin kaldırılması için evet rica etmiyorum. Kaldıracaksın diyorum. Çünkü cezalandırdığını düşündüğünüz ben değilim. Sint Niklaas taki Türkleri cezalandırıp. onların haber alma özgürlüğünü ellerinden aldınız. Hırsızlık yaptınız bunuda gazetemde vatandaşlara sizleri deşifre ederek yayınlayacağım. Şimdi de tehdit ediyorsun diye yazma.
Aklıma da gelmiyor değil hani, kamerayı açmıyorsun. Yoksa sayfanı başkasımı ele geçirdi de ben başkasıylamı yazışıyorum

ŞEKER ARİ – Ben sana defalarca soyluyorum ama anlamiyorsun. Ben kamerali gorusme falan yapmiyorum. Ve seni fetocu diye ithamda etmem ve etmiyorum da sen kendin calip kendin oynuyorsun cihan. Senin haberlerini en son yargilama gibi bir huyumda yok ne haberi yaparsan yap ben kimsenin oyuncagi degilim ben kimseylede hareket etmem aklim var fikrim var kimseye de yaranmaya da calismam bilmem anladin mi. Madem sayfa benim bende haber yapmani istemiyorum artik. Gent deki haberden sint niklaasdakilere ne nasil alaka kuruyorsun. Yani

CİHAN ÇÖL – Yalan söyleme seninle çok kez defa kameralı görüntülü olarak görüştük. yakışıyormu sana yalan söylemek inkar etmek. çok da önemli değil artık. Görümlükmü istiyorsun da açmıyorsun

ŞEKER ARİ – Sayfa benim kimsenin eline de gecmedi. Merak etme. Be kurdugum gibi yonetirim cihan

CİHAN ÇÖL – Yaa senin anlayacağın sekilde gidelim. Sint Niklaslı Türkler sayfasının sahibi senmisin Alimi?

ŞEKER ARİ – Benim sayfam ama artik bu saat den sonra da bunun tartismasini mi yapacagiz.Kendim burdan ölüm davet duyun gibi normal haberleri paylasirim O kadar. Ve koyumuzle ilgili sint niklaas la ilgili haberler paylasiriz. O kadar.

CİHAN ÇÖL – Dürüst değilsin Şeker Ari. Hiiiç önemli değil. Şu ana kadar benim seninle bukadar uzun uzun konuşmam oradaki Türklerin haber alma özgürlüklerinin sizler tarafından ellerinden alınması. Baştan istemeyen hep Ali Alcı diyordun. Yaa şimdi ben diyorsun. Ya hu gidin çakallık yapmayın. ben sizin gibileri çooook gördüm.. Seni olmayan vicdanınla baş başa bırakıyorum Şeker efendi. Neden bu kadar rahat yazıyorum biliyormusun. Vicdanım rahat. ama bu yaşananlar bu ayın 30’da gazetede çıkacak. Millet bilsin değilmi? Sonra kimse bizden bilmesin* İnsanlarda malasef utanma diye bir şey kalmamış. Ali Alcı’nın siyasi çıkarları uğruna oradaki Türkleri cezalandırdın.

ŞEKER ARİ – Valla bos konusuyorsun cihan seni boyle bilmezdim. Su sint niklasda benden durustunu bulamassin hic kimsenin umrunda degilsin sen kendini bulunmas hint kumasi saniyon galiba. Cok yanli haberler yapan da sensin senin burda yazdiklarini da ben sint niklaas daki turklerde paylasirsam seni de millet iyi tanir. Gent deki haberlere sint niklasdaki kisilerin ihtiyaci yok sen gent desin biz burdayiz. Senin benim sayfana ihtiyacin yok. Gazeteni kurdugun gibi sayfani da kur ki zaten var orda paylasiyorsun benim sayfama ihtiyacin yok. Kim kimin cikarlarina hizmet ettigini ben cok iyi biliyorum cihan. Kimin nerelerden imalandigini yarandigini da iyi biliyorum. Benim vocdanim her zaman rahat. Herkes kendine baksin. Ve konusdugu kelimelere baksin ve terbiyeli olsun. Lutfen
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…

Bu yazıdan sonra Şeker Ari Cihan Çöl’ü engelleyerek kaçmıştır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN