• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3818
  • Dünkü Görüntülenme: 5696
  • Toplam Görüntülenme: 8661533

Koronavirus sonbahar tatilinden önce Brüksel’deki üç okulu kapattı

22 Ekim 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
33 defa okundu.
Koronavirus sonbahar tatilinden önce Brüksel’deki üç okulu kapattı

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’da koronavirüs artışının en çok görüldüğü başkent Brüksel’deki 3 okul, görev yapan personelin virüse yakalanması ve ortaya çıkan personel eksikliği nedeniyle kapatıldı.

Başkent Brüksel’de Flamanca eğitim veren Jette yerleşim bölgesindeki Sint-Pieterscollege ilkokulu ile Gare du Nord yakınlarındaki Schaerbeek’te eğitim veren Sint-Lukas ilköğretim okulu yönetimi, çalışanlarının koronavirüs enfeksiyonuna yakalandıklarını doğrulayarak, tedbir amaçlı ve personel yetersizliği nedeniyle kapandıklarını duyurdu.

Ayrıca hafta başında, Etterbeek belediyesinde Fransızca konuşulan bir ortaokul, çok sayıda çalışanın virüse yakalanması sonrası bir hafta süreyle kapatıldı.

Bir okul öğretmeni, “Artık yeterli öğretmenimiz ve eğitimcimiz yok, Kovid-19 salgını nedeniyle çok fazla personel hasta veya karantina altında.” sözlerine yer verdi.

Okul yöneticileri velilere yaptığı açıklamada, “Ekibimiz ve öğrencilerimiz yüksek risk taşıdığı için, sert bir kararla okulu kapatmak zorunda kaldıkları” açıklamsında bulundu.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN