• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3240
  • Dünkü Görüntülenme: 5696
  • Toplam Görüntülenme: 8660955

Gent şehrindeki vaka sayılarında endişe verici artış

22 Ekim 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
52 defa okundu.
Gent şehrindeki vaka sayılarında endişe verici artış

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrinde son iki hafta da yapılan koronavirüs testlerinin yaklaşık % 14’ünün pozitif çıktığı bildirilirken, test sonucu pozitif çıkan 234 kişinin 30’lu yaşlarda, 178 kişinin 40’lı yaşlarda, 47 kişinin 80’li yaşlarda ve 10 yaşın altında 23 çocuğun olduğu açıklandı.

Gent UZ Üniversite Hastanesi’ndeki hasta sayısının aşağı yukarı aynı kaldığı, şu anda hastanenin yoğun bakım ünitesinde 18 hastanın , toplamda da hastanede 32 KOVID-19 hastanın tedavi gördüğü bildirildi.

Belçika medyasında yer alan habere göre, AZ Maria Middelares ve AZ Sint-Lucas’ta, hasta sayısında hızlı ve endişe verici bir artış olduğu ifade edilirken, hükümetin hastanelerde yaşanan test yoğunluğunu önlemek için aldığı yeni karar nedeniyle, “AZ Jan Palfijn Test Merkezi” yalnızca semptomları olan kişileri test ediyor ve bu nedenle, enfekte bir kişiyle temas halinde olan ancak hiçbir şikayeti olmayan kişilere test yapılmıyor. Fakat kırmızı bölgelerden dönen yada ev doktoru tarafından sevk edilenler, ayrıca ikamet adresi Gent olan öğrenciler Jan Palfijn Hastanesi Test Merkezi’nde test yaptırabiliyor.

Jan Palfijn test merkezinde gent.testcovid.be web sitesi üzerinden randevu alınıyor

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN