Gent Festivalinde Türk Müzik grubu ‘Ibıdıklar’ sahne alacak.

8 Temmuz 2022
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1169 defa okundu. defa okundu.
Gent Festivalinde Türk Müzik grubu ‘Ibıdıklar’ sahne alacak.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrinde 1843 yılından beri düzenlenen Gent Festivali, iki yıl aradan sonra tekrar yapılıyor.

Festival boyunca dans, müzik ve gösteri ekiplerinin sahne alacağı Gent Festivalinde, Türk Müzik grubu ‘Ibıdıklar’ 17 Temmuz pazar akşamı saat 20.15’de Fasıl ve Emirdağ türküleriyle doyumsuz bir müzik ziyafeti sunacak.

Ibıdıklar müzik grubunun önemli isimlerinden Eray Ateşli, izine gitmeyip bu sene tatillerini Belçika’da geçirecek vatandaşlara seslenerek, ” Gent festivalinde fasıl ve memleket türküleriyle vatandaşlarımıza güzel ve özel bir akşam yaşatmak istiyoruz. Gent Festivalinde en son 20 sene önce sahne alan ‘IBIDIKLAR’ müzik gurubu, 17 Temmuz akşamı yaklaşık 3 saat sahne alacak. 20 sene sonra tekrar sahne alacağımız bu önemli gecede vatandaşlarımızı gönüllerince eğlendirmek istiyoruz.”dedi.

Gent festivali 15 Temmuz 2022 Cuma günü başlayıp 24 Temmuzda sona erecek. İki yılı aşkın pandemi döneminden sonra tekrar izin verilen Gent Festivaline 1 milyon kişinin üzerinde bir katılım olması bekleniyor.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN