Emirdağ’da ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü’ düzenlendi.

16 Temmuz 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
979 defa okundu. defa okundu.
Emirdağ’da ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü’ düzenlendi.

Belemtürk Haber Merkezi – Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi karşısında aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin 6. yıl dönümü ‘Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü’ Emirdağ kaymakamı Osman Eren Bilici , Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu , Emirdağ Protokolü ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.

Yaşlısından, gencine, kadınından erkeğine tüm fertleriyle topyekün tek yürek, tek bilek Cumhuriyet Meydanını hınca hınç doldurdu.Kırmızı Beyaz Renklere boyanan Emirdağ Meydanından yaklaşık 2 Kilometre boyunca Festival alanına kadar yapılan kortej de tüm vatan , millet sevdalısı vatandaşlarımız Aziz şehitlerimiz için anma yürüyüşü gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile etkinlik alaninda devam eden program Kur’an- Kerim tilaveti ve dualar ile sürdü.Ögrencilerilerimiz tarafından okunan şiirlerin ve İlçe müftülüğü tarafından hazırlanan kaside dinletisinin ardından Meram Süleyman Şah Camii İmam Hatibi Mehmet Erarabacı ve beraberindeki İlahi Grubunun hazırlamış olduğu İlahi dinletisi sunuldu.

Programlar esnasında yapılan havai fişek gösterisi Vatan Millet sevdalısı vatandaşlarımız tarafından büyük alkış aldi.Saat 00:13 te şehitlerimiz için okunan sela ile program son buldu.

Darbe girişimi hakkında konuşan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “aziz milletimizin ve kahraman güvenlik görevlilerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu mücadelenin ne kadar önemli olduğunu belirterek 15 Temmuz gecesi Vatan ve Demokrasi aşkıyla meydanları dolduran halkımızın sayesinde bugün ülkemizde demokrasi hakim , ülkemizin bağımsızlığına, milletimizin iradesine ve demokrasimize yapılan hain saldırı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla hareket eden milletimiz tarafından başarısızlığa uğratılmış, adeta milli bir direniş destanı yazılmıştır. Demokrasi ve Milli Birlik Gününün altıncı yıl dönümünde vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN