• Dolar Alış / Satış: 5.881 / 5.891
  • Euro Alış / Satış: 6.526 / 6.537
  • Bugün Görüntülenme: 3246
  • Dünkü Görüntülenme: 3112
  • Toplam Görüntülenme: 6925177

Belçika Mechelen Belediye Meclis Üyesi Melikan Kucam’ın Karısı da Tutuklandı

6 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1841 defa okundu.
Belçika Mechelen Belediye Meclis Üyesi Melikan Kucam’ın Karısı da Tutuklandı

Mechelen şehrinde N-VA meclis üyesi Melikan Kucam’ın karısı B.Y., insani vize dolandırıcılığı durumundan suç ortağı olarak tutuklandı.

Belçika’nın Mechelen şehrinde, aşırı sağcı parti Yeni Flaman İttifakının (N-VA) belediye meclisi üyesi Melikan Kucam, Orta Doğu’dan ülkeye Hristiyan göçmenlerin getirilmesi sürecinde usülsüzlük yaptığı gerekçesiyle Ocak ayında tutuklanmıştı.

Anvers Savcılığı, Mechelen kentinin N-VA’lı belediye meclis üyesi Melikan Kucam’ın “insan kaçakçılığı, organize suç, rüşvet ve haraç kesme” suçlarından ve Suriye ile Irak’taki Hristiyanlara “insani vize” verilmesi konusunda usulsüzlük yaptığı, normalde 350 avro karşılığında verilen insani vizeler için 2 bin ila 10 bin avro aldığı iddiası ile tutuklanmasına karar vermişti.

Ocak ayından beri tutuklu bulunan Melikan Kucam’ın oğluda bir süre tutuklu kaldıktan sonra şartlı olarak serbest kalmıştı.

Belçika’nın önemli haber ajansların dan Belga’ da çıkan habere göre, Mechelen belediye meclis üyesi Melikan Kucam’ın karısı B.Y da insani vize dolandırıcılığı durumundan suç ortağı olarak tutuklandı.

Belçika, 2015 yılından bu yana Orta Doğu’da bulunan Hristiyanların ülkeye ilticasını “insani vize”lerle kolaylaştırıyor. Bu çerçevede ülkeye getirilen Hristiyan göçmenlerin sayısı 900’ü geçmiş durumda.

N-VA’nın eski Mülteci ve Göç Bakanı Theo Francken, görevi nedeniyle usülsüzlükte kendisinin de sorumluluğu bulunduğuna ilişkin suçlama ve eleştirileri reddetmiş,, konuyla bir ilgisinin olmadığını açıklamıştı.

Belemtürk Haber Merkezi
Cihan Çöl

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

Us. Mode Gent

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN