• Dolar Alış / Satış: 5.881 / 5.891
  • Euro Alış / Satış: 6.526 / 6.537
  • Bugün Görüntülenme: 3102
  • Dünkü Görüntülenme: 3112
  • Toplam Görüntülenme: 6925033

AB ülkelerinden Libya’daki göçmen merkezi saldırısına kınama

6 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
285 defa okundu.
AB ülkelerinden Libya’daki göçmen merkezi saldırısına kınama

Avrupa Birliği (AB) üye ülkeleri, Libya’da 40’tan fazla göçmen ve mültecinin ölümüne neden olan hava saldırısını güçlü bir şekilde kınayarak saldırılara son verilmesi çağrısı yaptı.

AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, 28 üye ülke adına Libya’da göçmen merkezini hedef alan saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Trablus’un doğusundaki Tacura bölgesinde düzensiz göçmen barınağına düzenlenen hava saldırısının onlarca göçmen ve mültecinin ölümüne neden olduğu, bunun Libya’daki savaşın sivilleri nasıl etkilediğini açıkça gösterdiği belirtildi.

“Bu saldırıları çok güçlü bir şekilde kınıyoruz. Sivilleri hedef alan hiçbir saldırı kabul edilemez.” ifadesi kullanılan açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından başlatılan soruşturmanın memnuniyetle karşılandığı vurgulandı.

“Saldırılara son verin” çağrısı

Açıklamada, acilen saldırılara son verilmesi ve gerginliğin azaltılması çağrısı yapılırken, Libya’daki krize askeri çözümün mümkün olmadığının altı çizildi.

Libya’da Hafter’e bağlı güçlerin başkent Trablus’un doğusunda, düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir barınma merkezine düzenlediği hava saldırısında ilk belirlemelere göre 40’tan fazla kişinin yaşamını yitirdiği bildirilmişti.

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

Us. Mode Gent

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN