ZUHAL DEMİR ( N-VA ) ÇİFTE VATANDAŞLIĞI TARTIŞMAYA AÇTI!

29 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4022 defa okundu. defa okundu.
ZUHAL DEMİR ( N-VA ) ÇİFTE VATANDAŞLIĞI TARTIŞMAYA AÇTI!

Aşırı sağcı Flaman İttifakı Partisi (N-VA) üyesi Federal Milletvekili Zuhal Demir, Türkiye’deki 15 Temmuz Fetö terör örgütünün darbe girişimi sonrası sessizliğini bozarak, Gazet Van Antwerpen gazetesinde görüşlerini açıkladı.

Kürt asıllı ve PKK sempatizanı olarak da bilinen Zuhal Demir´e göre, Belçika’da doğanlar bir tercih yapmak zorunda. Ya Türk’sün ya da Belçikalısın” diyen Demir, Belçika’da, çifte vatandaşlığı tartışmaya açtı. Yıllar önce Türkiye ve Fas’la yapılan ikili anlaşmaların da gözden geçirilmesini istedi.

“Türk’mü? Belçikalı mı, seçimini masaya koyan Zuhal Demir’in, Gazet Van Antwerpen’e yaptığı açıklamasında, ” Birileri doğruları söylemeli. Diğer politikacılar bunu yapmıyor”dedi. Demir,karşıt düşünce gruplarının binalarına saldıranlar ya da tehdit mesajları yollayanların ikinci ve üçüncü kuşak olduğunu söyleyerek, bunların Belçika doğumlu olduklarına vurgu yaptı.

“Bunu gözden geçirmeliyiz” diyen aşırı sağcı Flaman İttifakı Partisi (N-VA) üyesi Federal Milletvekili Zuhal Demir, Almanya’da çifte vatandaşlığın kaldırıldığına vurgu yaparak, çifte vatandaşlığın kaldırılması gerektiğini söyledi ve bu kişilerin vatandaşlık konusunda bir seçim yapmak zorunda olduklarını belirtti.

Çifte vatandaşlığın otomatik olarak verilmemesi gerektiğini vurgulayan Demir “ böylece Türkler kitlesel olarak Türkiye’deki seçimler için oy kullanamazlar” dedi ve Diyanet camileri ile Türk siyaseti arasındaki bağa dikkat çekti. Demir bu konuda denetimlerin arttırılmasının da gündeme gelmesini istedi.

Belçika’da siyaset yapan Türk kökenli politikacılarında bir tercih yapmak zorunda olduğunu söyleyen Demirci, politikacıların örnek olma gibi bir görevleri bulunduğunu hatırlatarak, Belçika’da siyaset yapan siyasetçilerin, ya Belçika yada Türk olmalılar açıklamlarında bulundu.

Bu söylemlerinden dolayı Türk seçmenlerden oy alamayacağı hatırlatılan Zuhal Demir, ben oy için fahişelik yapmıyorum diyerek, Erdoğan’ı desteklediğini ifade eden Ahmet Koç için ihraç sürecini başlatan sp.a başkanı John Crombez’in, bu konudaki kararlılığının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

DEMİR ZUHAL

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN