ALMANYA KÖLN’DE DARBEYE KARŞI DEMOKRASİ MİTİNGİ İÇİN GENT UETD OTOBÜS KALDIRIYOR

29 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2395 defa okundu. defa okundu.
ALMANYA KÖLN’DE DARBEYE KARŞI DEMOKRASİ MİTİNGİ İÇİN GENT UETD OTOBÜS KALDIRIYOR

Almanya’nın Köln şehrinde Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimine tepki olarak pazar günü “Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi” düzenlenecek.

Almanya’nın Köln kentinde 31 Temmuz Pazar günü düzenlenecek Darbeye Karşı Demokrasi Mitingine Belçikalı Türkler de katılacak.

Köln’de Darbeye Karşı Demokrasi Platformunun saat 15.00’te Deutzer Werft’te düzenleyeceği mitinge, çeşitli kesimlerden çok sayıda dernek ve sivil toplum kuruluşu destek veriyor. 100 bin kişinin katılacağı öngörülen mitingde, Belçikalı Türkler de yer alacak. Bu kapsamda Belçika Gent UETD Teşkilatı, 31 temmuz 2016 pazar günü ücretsiz olarak Dampoort tren istasyonu önünden otobüs kaldırıyor.

Gent UETD Teşkilatı başkanı Kenan Nacar, konuyla ilgili kısa bir açıklama yaparak, Almanya’nın Köln şehrinde pazar günü düzenlenecek Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi için Dampoort tren istasyonu önünden ücretsiz olarak otobüs kaldıracaklarını bildirerek, demokrasi yürüyüşüne gelmek isteyenlerin 0032 485 37 10 64 nolu telefon numarasından kendisine ulaşmalarını istedi.

Avrupa Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) duyurusunda Liege, Maasmechelen, Genk, Beringen, Anvers, Heusden, Gent, Herstal, Cheratte ve Verviers şehirlerinden otobüsler kaldırılacak.

Ayrıca, başkent Brüksel’den ve diğer şehirlerden de çok sayıda Türk’ün kendi imkanlarıyla mitinge katılması bekleniyor.

GENT UETD-SON

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN