• Dolar Alış / Satış: 5.881 / 5.891
  • Euro Alış / Satış: 6.526 / 6.537
  • Bugün Görüntülenme: 3220
  • Dünkü Görüntülenme: 3112
  • Toplam Görüntülenme: 6925151

Yazar Zekiye Doğan’ın Penceresinden ”Amacımız Aynı Noktada Birleşiyordu“

2 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
498 defa okundu.
Yazar Zekiye Doğan’ın Penceresinden ”Amacımız Aynı Noktada Birleşiyordu“

”Amacımız Aynı Noktada Birleşiyordu“

Sevgili okurlarım merhaba,

12-21 Nisan 2019 tarihinde Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz tarafından düzenlenen, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Mehmet Tanır ve AS Fuarcılık’ın katkılarıyla kitap fuarına Afyonkarahisarlı yerli yazar olarak katıldım. Yaşım itibarıyla on bir gün her ne kadar uzun olsa da doğduğum topraklarda olmak benim için muhteşemdi ve mükemmeldi. Kitap Fuarında dikkatimden kaçmayan makalemde yer vermek istediğim özel kişilik Lokman Özkul hocamdan bahsetmek istiyorum!..

Lokman Özkul hocam 03 Mart 1972 yılında Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesi Bozhüyük Köyü’nde dünyaya gelmiştir. İlkokul ortaokul ve lise öğrenimini Afyonkarahisar Merkez’de tamamlamış. Üniversite eğitimini Kayseri Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamlamıştır. 1996 yılı Eylül ayında Aydın’da öğretmenlik görevine başlamıştır. Altı yıl görev yaptıktan sonraysa doğduğu topraklara geri dönmüştür!..

2003 yılında Afyonkarahisar’a dönen lokman hocam şuan hala Gedik Ahmet Paşa ilkokulunda okul müdürlüğü yapmaktadır. Lise yıllarında hobi olarak başladığı yazarlığa hala devam etmektedir. İlk kitabı 2015 yılında Özden Söze, ikinci kitabı 2017 yılında Aşkın Ebedi Hali, üçüncü kitabı 2018 yılında Habil Kabil (İnsanlığın Kavgası) SİNEDA Yayınlarından çıkmıştır. Şu an basılmaya hazır olan bir masal kitabı ve üzerinde çalıştığı iki ayrı eseri vardır. Kanal Afyon’da spor yorumculuğu yapmış olan Lokman hocam Afyon Spor. Com’da spor yorumculuğu yapıyor. Afyon Hisar, Afyon Haber ve Afyon Medya’da kendine özgü makaleler yazmaktadır!..

Evli ve üç çocuk babası olan Lokman hocamla Kitap Fuarı etkinliğinin yanı sıra Abdurahim Mısra Ortaokuluna, Süleyman Demirel Fen Lisesine, Ahi Evran Kız Meslek Lisesine, Kamil Miras Anadolu Lisesine birlikte söyleşiye gittik. Hocamla ilk bakışta her ne kadar uç noktalarda insanlar olarak görünsek de bakış açımız ve amacımız aynı noktada birleşiyordu. Çünkü ikimizin de tek isteği çocuklara okumayı, vatanı bayrağı devleti ve milleti sevdirmekti. Çocuklar bizi o kadar dikkatli dinlediler ki, onlara çok fazla çaba harcamaya gerek kalmamıştı!..

Bu söyleşilerden sonra Lokman hocamla bir karar aldık. Yılın belirli dönemleri Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürümüzden izin alarak tüm okullarda birlikte söyleşi yapacaktık. Antalya’ya dönmeden Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın sekreterini arayarak aynı gün randevu aldım. Müdürüm bu konuya sıcak baktı ve: “Köyler dahil olmak üzere tüm okullara gidebilirsiniz. Lakin bundan benim haberim olsun okullarla önceden irtibata geçelim.” Dedi.

Yazarlığının yanı sıra aynı zamanda okul müdürü ve öğretmen olan Lokman Özkul hocamla haberi alınca çok mutlu olduk. Çocukların yaz tatili bittikten sonra bize bu imkanı tanıyan müdürümüze yürekten teşekkür edip okumayı sevmeyi sevdirmeyi sohbet eşliğinde onlara alıştırmış olacağız. Yıllarca çalışma ortamına alışmış birisi olarak, malulen emekliliğe hala alışamadım. Hollanda’da emekliler gönüllü olarak haftanın birkaç günü çalışıyorlar. Böylece Lokman hocam gibi özel ve değerli bir kişilikle gönüllü olarak doğup büyüdüğüm toprakların çocuklarıyla okullarda olmak ufacıkta olsa yararım dokunacaksa koşa koşa söyleşiye gideceğim!..

Yüreğinizin kapısını yüreğinizde olmayanlara hiçbir zaman açmayın ki, açıkta kalmayın. Yüreğinize dokunan insanlara yüreğinizi sonuna kadar açın ki, bir işe yarayın. Gönüllü olarak böyle bir işe başlamanın mutluluğunu tatmanızı isterim. Gurbette Yabancı Memlekette Almancı tabirini kökünden söküp atıp Lokman Özkul hocamla birlikte gönüllü olarak bir işe yarayacaktım. Yarım kalmışlığın acısını ve sancısını yaşam boyu yüreğinizde taşımak hamallıktır. Harmanda savrulmadan önce doğru istikameti mücadeleyle yüreğinizde tamamlamaktır. Yarım kalmışlıkları tamamlamamız bizlerin elinde yeter ki, bizler doğru mekanla doğru insanla doğru kararla yola çıkalım!..

Sevgi ve saygılarımla
Zekiye Doğan

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

Us. Mode Gent

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN