• Dolar Alış / Satış: 5.632 / 5.642
  • Euro Alış / Satış: 6.334 / 6.345
  • Bugün Görüntülenme: 334
  • Dünkü Görüntülenme: 2847
  • Toplam Görüntülenme: 6115620

YALAN SÖYLEYENİN KAŞIĞI KIRILSINMI? VELİ YÜKSEL

18 Ocak 2019
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1457 defa okundu.
YALAN SÖYLEYENİN KAŞIĞI KIRILSINMI? VELİ YÜKSEL

14 Ekim 2018 yerel seçimlerinin hemen ardından Belçika ve Gent siyaseti nefes almaya vakit bulamadan Türk adaylar, milletvekili seçimleri için er meydanına çıkmaya başladılar.

Er meydanında yanlış ve hileli güreşirsen diskalifye olursun. Siyasette ise yalan söyleyerek sadece kendi çıkarların için siyaset yaparsan bitmeye mahkum olursun.

Sadete gel der gibisiniz. Bence de doğru söylüyosunuz. Hemen sadete gelelim.
2 Gün önce, bir Türk medyasına demeç veren Federal milletveki Veli Yüksel, “Gent’te başörtüsü yasağına geçit yok” başlıklı bir mülakatta bulunmuş.

Milletvekilliği süresi mayıs ayında seçilemez ise, son bulacak olan Veli Yüksel, son 6 yılında yanlış siyasi duruşuyla Türk seçmenlerinin büyük tepkisini topladı. Hemen hafızaları tekrar tazeleyelim. Yüksel, Ermeni Yasa Tasarısına imza attı. Türkiye’nin Avrupa Birliği Üyelik Müzakerelerinin Dondurulması Teklifine “Kabul” oyu kullanarak Türkiye’ye ihanet etti. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası çıktığı televizyon programında “Feto terör örgütü ve Türkiye devletine aynı eşit mesafede olduğunu söyleyerek, büyük bir skandala imza attı.

Yüksel, yaptığı bir çok yanlıştan sonra “Parti çıkarlarım doğrultusunda hareket ettim açıklamaları ile 6 yıl içinde yaptığı bu kabul edilemez yanlışları meşrulaştırmaya çalıştı.

Çok sıkıştığı zamanlar da ise, ben Belçika milletvekiliyim, Türkiye’nin değil diyerek kendini savundu. Sayın vekil, bu kelimeyi her kullandığınızda ozaman gidin ve sadece Belçikalılardan oy isteyin diyebilmeyi Türk seçmenler çok istedi. Bu sözleri duymamak için siz vatandaşlardan hep kaçtınız. Dışarı bile çıkamadınız. Yerine göre telefonlarınızı kapattınız, tanımadığınız telefon numaralarına bakmadınız.

6 Yılını sadece yüklü milletvekili maaşı alarak hizmet yapmadan hatalar yaparak geçirmişsen, seçmenlerden oy istemek zor oluyor değilmi? sayın vekil.

O zaman geriye tek şey kalıyor, “Gent’te başörtüsü yasağına geçit yok” Halk bunu yemez efendim, çizgi film şirinleri oynamayalım lütfen.

Tüm bu yaşananların ardından, 2 ay önce 14 ekim 2018 belediye seçimlerinde, büyük bir oy kaybı yaşayan ve atalarımızın tabiri ile at kılı bir oy farkıyla Gent belediye meclisine seçilen Veli Yüksel, “Gent’te başörtüsü yasağına geçit yok” başlıklı demeciyle samimiyetsizliğini ortaya koymuştur.

Sayın vekil, siz ne dediğinizin farkındamısınız?. 2018 Eylül ayında, yani yaklaşık 4 ay önce, Gent belediye meclisine iptal edilmesi talebi ile Vlaams Belang ve N-VA partilerinin ilkokullarda başörtüsü ile yüzme havuzlarında Burkini serbestisinin yasaklanması ile ilgili önergenin görüşülmesine başlandığı sırada, NEDEN? bir kelime söylemeden oturduğunuz koltuktan kalkıp, Gent belediye meclis salonunu terkettiniz? NEDEN? Resul Tapmaz gibi mecliste kalıp ilkokullarda başörtüsü ile yüzme havuzlarında Burkini serbestisini savunmadınız?

İnanın hayretler içindeyim. Yalan söylemek sizin için bukadarmı kolay oluyor.? “Gent’te başörtüsü yasağına geçit yok” sözleriniz kesinlikle samimi değil.

Nereye Hazırlık Yaptığınızı Biliyoruz!

Gent şehrinde başörtüsü yasağımı kaldı da, “Gent’te başörtüsü yasağına geçit yok” diyorsunuz.? Böyle yaparak kırdığınız, yanlış yaptığınız, üzdüğünüz, yalan söylediğiniz Türk seçmenlerini kandırarak, yeniden milletvekili seçilmeniz sizi sevindirecekse, buyrun istediğiniz kadar yalan söyleyin.

Vatandaşları aptal yerine koyacak zafiyetin içine düşmeyin sakın. Bu millet size belediye seçimlerinde gereken cevabı verdi. İstediğimiz 1 dakikalık saygı duruşu değil, sadece 1 kerecik olsun seçmenlerinize karşı dürüst olmanızdır.

Yukarıdaki küçük başlıkta “NEREYE HAZIRLIK YAPTIĞINIZI” biliyoruz dedik. Hemen anlatalım.
28 Ocak 2019 pazartesi günü, yani 9 gün sonra Vlaamse Belang partisinin ilkokullarda başörtüsü ile yüzme havuzlarında Burkini serbestisinin kaldırılması ile ilgili önergesi Gent meclisinde ikinci kez görüşülecek. Tıpkı 4 ay önce 2018 Eylül ayında olduğu gibi, bu önerge Gent meclisi tarafından tekrar kesinlikle kabul edilmeyecek. Sayın vekil, bunun böyle olacağını sizde bizde çok iyi biliyoruz.

Şimdiden attırdığınız haber başlığı ile, “Gent’te başörtüsü yasağına geçit yok” diyerek, 28 ocak 2019 pazartesi günü Gent meclisinde kabul edilmeyecek önergenin, kabul edilmemesine sahip çıkarak, yarısı gün attıracağınız haber başlığınızın ne olacağını tahmin etmek zor değil. Ben söyleyeyimmi? Büyük harflerle yazıyorum.. “GENT’TE BAŞÖRTÜSÜ YASAĞINA GEÇİT VERMEDİM”

Biz kim olursa olsun, bu millete hizmet edeni, doğru işler yapanı sevmesek de, sessizce alkışlamasını, yanlış hesapların içinde olanların kaşığını da kırmasını çok iyi biliriz.

Unutmadan hemen hatırlatayım! Sakın yine Eskişehir’deki dostlarınızdan “Gent şehrinde bir gazeteci var. Beni çok rahatsız ediyor. Onun hakkında kullanabileceğim belgeler bulun bana diye, ricada bulunmayın sakın. Beni Eskişehir’de arayacağınıza Zonguldak’ta arayın lütfen.

YALAN SÖYLEYENİN KAŞIĞI KIRILSINMI?

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • vay sayin milletvekilim vayyyyy , biliyordum pek bi is yapmadiginizi ama halki bu derece enayi durumuna koydugunuzu bilmiyordum . Eh bende topcuoglunun ( yedikapi kor kadir ) iki numarali bir ferdi olarak bu haksizliga kayitsiz kalamam , Demekki siz yuzunuzu cok sik sik soguk suyla yikiyorsunuzki kizarmiyor . sayin vekilim simdiden tebrik ederim en az 120 oy kaybettiniz sizi candan kutlarim .
    10 Şubat 2019 15:48

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN