YAĞMURA RAĞMEN KAHKAHA YAĞMURU

4 Ekim 2021
10 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
458 defa okundu. defa okundu.
YAĞMURA RAĞMEN KAHKAHA YAĞMURU

Türkiye’de 19 Haziran’da satışa sunulduktan sonra birinci baskısı kısa sürede tükenen ve Ağustos ayında ikinci baskısı yapılan Mizah Yazarı Erdinç Utku’nun “Eyvah Zayıflıyorum!” adlı son kitabının Avrupa tanıtımı 1 Ekim Dünya Gülümseme Günü’nde Brüksel’de eğlenceli ve hareketli bir etkinlikle yapıldı. Yazarın kitabını da imzaladığı etkinlik sırasında heykelin yanındaki börekçinin konuklara 1 tepsi baklava ikram etmesi neşeli bir çelişki oluşturdu.

“Gülümseyin zayıflıyoruz!” adı verilen kitap tanıtım etkinliğinde 1 Ekim Dünya Gülümseme Günü’nde “Chaussée de Haecht 128, 1030 Schaerbeek” adresinde Brüksel’deki Nasrettin Hoca heykeli önünde buluşan kitapseverler oradan Türkler arasında eşekli park olarak bilinen Josaphat Parkı’na yürüdü. Etkinlik Josaphat Parkı’nın ortasındaki sahnenin önünde sona erdi.

Kitabını tanıtan ve kitap yazım sürecini anlatan kısa bir konuşma yapan yazar Erdinç Utku “ Diyeti Tİ’ye aldığı kitabında başta şişmanları hasta olarak değil müşteri olarak gören zayıflama endüstrisi olmak üzere kendisi de dahil herkesle dalga geçtiğini” söyledi. Yazar “kitapta, kendi mizahla zayıflama sürecini yine mizahla anlattığını” vurguladı ve “mizahın zorlu zayıflama sürecinin yükünü hafiflettiğini” belirtti.

NASRETTİN HOCA HEYKELİ İLE İLGİLENİLMESİNİ İSTEDİ

“2018 yılında dikilen ve neredeyse unutulan Nasrettin Hoca heykelinin yerinin Hoca’nın şanına yakışmadığını” belirten yazar caddedeki Türk esnafı, Belçikalı politikacıları ve Türkiye Cumhuriyeti temsilciliğini heykelle ilgilenmeye çağırdı.

Binfikir Tiyatrosu’ndan Ozan Hakan Erzincanlı’nın Nasrettin Hoca kostümüyle renklendirdiği etkinlikte temsili “zayıf” Nasrettin Hoca da “heykeline ilgi gösterilmediği için kırıldığını” söyledi. Artık eşeğe binmeyip yürüdüğünü ve zayıfladığını belirten Hoca “artık ‘ye kürküm ye’ yerine “yeme Türküm yeme” ve ‘yürü ya kulum’ diyoruz” dedi. Heykeli gibi kendisinin de zayıfladığını belirten Nasrettin Hoca “küçülte küçülte heykelin neredeyse yakında anahtarlık haline getireceğini” ifade etti.

YAĞMURA RAĞMEN KAHKAHA YAĞMURU…

Yazar Utku etkinlik sonrasında sosyal medyada bir paylaşım yaparak “YAĞMURA RAĞMEN KAHKAHA YAĞMURU…

Yağmur, Levent Börekçi’nin baklava sabotajı ve sonrasında Hasan-Fatoş çiftinin börekli kışkırtmalarını hasarsız atlattık. Teşekkürler Belçika!

Eyvah Zayıflıyorum! adlı son kitabım artık Belçika’da da “Chaussée de Haecht 178, 1030 Bruxelles” adresinde bulunan KUBAT Gazete Bayisi’nde satılıyor.” diye yazdı.

18 EKİM’DE BERLİNDE

Kitap tanıtım etkinlikleri 18 Ekim’de Berlin (Almanya), 7 Kasım’da Londra (İngiltere) ve 14 Kasım’da da Lahey’de (Hollanda) devam edecek.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN