• Bugün Görüntülenme: 3185
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160399

Belçika’nın Leopold I fırkateyni NATO tatbikatından çıkarıldı.

3 Ekim 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
462 defa okundu. defa okundu.
Belçika’nın Leopold I  fırkateyni NATO tatbikatından çıkarıldı.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika fırkateyni Leopold I, NATO’nun önemli tatbikatlarından olan “Ortak Savaşçılar” isimli uluslararası tatbikatdan mürettebatın yetersiz ve eğitimsiz olduğu gerekçesiyle çıkarıldı.

VRT’ye konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir deniz subayı, “yaşanan olayı donanmamız için büyük bir başarısızlıktır” diye yorumladı.

VRT’nin haberine göre, daha geçen hafta Savunma Bakanlığı konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Ortak Savaşçılar” isimli deniz tatbikatına genç bir mürettebatla katılacaklarını övünerek açıklamış ve mürettebatın %65’nin 35 yaş altı askerlerden oluştuğunu ifade etmişti.

Donanma sözcüsü Oliver Vogels, yaşanan durumu “bir gemide görev yapan herkes iki yada üç işlevi yerine getirebilecek bilgi ve donanıma sahip olmalıdır. Çabuk hazırlanması gereken yeni genç mürettabatın kurbanıyız. Emekli olan deneyimli mürettebatın yerine, yenileri yeterince yetişmiyor.” diyerek açıkladı.

Ludivine Dedonder

Savunma Bakanı Ludivine Dedonder, “emekli olan askerlerin yerine acilen yenilerini alıp, onları düzgün bir şekilde eğitmemiz gerekiyor. Bunun için zamana ve eğitmenlere ihtiyacımız var.” dedi.

Sözcü Vogels, “deneyimli ekstra eğitmenler getirdik.” mürettebat son üç hafta içinde ekstra eğitimler aldı. Şuan Hollanda’nın Den Helder rıhtımında bekleyen Leopold I fırkateynin önümüzdeki hafta tatbikat için diğer gemilere katılacağını umuyoruz” dedi.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN