• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2538
  • Dünkü Görüntülenme: 4546
  • Toplam Görüntülenme: 8344985

“Ufukta Yaşam Derneği”, Emirdağ Sokak Hayvanlarına Destek Gecesi Düzenledi.

5 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1196 defa okundu.
“Ufukta Yaşam Derneği”, Emirdağ Sokak Hayvanlarına Destek Gecesi Düzenledi.

Belçika’nın Gent şehrinde kısa bir süre önce kurulan ” Ufukta Yaşam Derneği” ilk etkinliğini, Afyonkarahisar iline bağlı Emirdağ ilçesinde yaşayan sokak hayvanlarının soğuk hava koşullarındaki zorlu yaşamlarını kolaylaştırmak, sokak hayvanlarına sağlıklı yaşam alanı oluşturmak için yaptı.

Sokak hayvanlarına destek gecesinde, davetlileri güler yüzle kapıda karşılayan “Ufukta Yaşam Derneği” Başkanı Şaban Aktepe, yönetim kurulu üyeleri Nurten Karadağ, Harun Akbel ve Satı Yeliz Aktepe, gece boyunca davetlilerle yakından ilgilendiler.

4 Ocak 2020 Cumartesi günü Antwerpseteenweg 113. 9080 Lochristi Ceylan Düğün Salonunda düzenlenen yardım gecesinin selamlama ve açılış konuşmasını yapan “Ufukta Yaşam Derneği” başkanı Şaban Aktepe, ” Ufukta Yaşam gönüllüleri, hepiniz hoş geldiniz. Yani hayal edilen, yani yaşama özen duyanların, yani dünyayı cennete çevirmek isteyenlerin, yani cenneti bu dünyada yaşamak isteyenlerin oluşturduğu bir sivil toplum kuruluşudur Ufukta Yaşam.

Yaşama yandan bakmayıp, yaşamı muhteşem, yaşamı kaliteli, yaşamı yaşatmak isteyenlerin, yaşamı yaşatılır hale getirmek isteyenlerin buluşma noktasıdır Ufukta Yaşam”, sözleriyle alkış toplayan Aktepe, “Mademki yaratılmışların en şereflisi biziz, bizimle beraber hayatı paylaşan ve Allah’ın, benim dilsiz kullarım buyurduğu, malesef biz insanların adını sokak hayvanları olarak koyduğu can dostlarımızı unutmadığımızı ve onlarında yaşam hakları olduğunu bilmemiz gerekir.” sözleriyle konuşmasını tamamlayarak, engelli ve engelli yakınları olmak üzere, bir çok yardım projelerini hayata geçirmek için çok çalışacaklarını söyledi.

Sokak hayvanlarına destek gecesine Heusden Zolder şehrinden katılan TAD TURKİSH ANATOLİAN DOGS Derneği Başkanı Selahattin Ünal ise yaptığı konuşmada, kısaca dernekleri ve çalışmaları hakkında salondakilere bilgi verdikten sonra, bizler insanız diyerek sürdürdüğü konuşmasında, ” Benim gözümde insanların merhametlisi ve merhametsizi vardır. Sizler bu akşam buraya katılarak, ne kadar merhametli olduğunuzu gösterdiniz. Yaptığınız iyiliği algılayabildiğiniz için bu geceye katıldınız.”sözlerine yer vererek, solondaki hayvansever Emirdağlılara yardım gecesine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

DJ Zeynep’in coşkulu müzikleriyle yavaş yavaş ısınan salon, ilerleyen saatlerde Belçika’nın sevilen sanatçıları Hilmi Şahan, Fedail Kırboğa ve Salih Söğüt sahne alarak geceye renk kattılar.

Gece de kendilerine yiyecek ve içecek ikram edilen hayvansever davetliler, gecenin son anına kadar gönüllerince oynayarak eğlendiler.

Can dostlarımıza yardım gecesine destek veren tek siyesetçi ise, Gent Bld.Meclis Üyesi ve Avukat Yeliz Güner oldu.

Belçika’nın başarılı iş adamlarından DS ve Damat Tween’in sahibi İzzet Koyuncu’da sokak hayvanlarına yardım için düzenlenen geceye sponsorluk yaparak, diğer iş adamlarına da örnek bir duruş sergiledi.

Sokak hayvanlarına destek gecesine eşi ile birlikte katılan yardımsever diğer bir başka iş adamı Ceylan Şahbaz, salondaki yerini alarak yardımseverlik geleneğini devam ettirdi.

Emirdağlı hayvansever ve yardımsever vatandaşların önemli katılım sağladıkları yardım gecesi, hoş sohbetler arasında toplu fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.

Haber videomuzu İzlemek için aşağıdaki linki tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=T6xF89FqT6A&feature=youtu.be

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN