Ufukta Yaşam Derneği, Emirdağ sokak hayvanları “Müezza Evleri” projesini hayata geçirdi.

15 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
718 defa okundu. defa okundu.
Ufukta Yaşam Derneği, Emirdağ sokak hayvanları “Müezza Evleri” projesini hayata geçirdi.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Gent merkezli faaliyetlerini sürdüren “Ufukta Yaşam Derneği” Emirdağ sokaklarında yaşam mücadelesi veren can dostlarına hayat vermeye devam ediyor.

Emirdağ’da sokak hayvanları için ilk kez toplumda farkındalık oluşturan Müezza projesi ile Emirdağ’ın gündemini değiştirmeyi başaran Ufukta Yaşam Derneği, adından söz ettirmeye devam ediyor.

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun da destek verdiği Müezza evleri projesi, Emirdağ’da sokak hayvanlarının can dostu, abisi, babası, bakım sorumlusu “Ufukta Yaşam Derneği” Türkiye temsilcisi Cantekin Özbel’in değerli katkılarıyla hayat buldu.

Başkan Şaban Aktepe, Emirdağ sokak hayvanları “Müezza Evleri” projesine sponsor olarak destek veren tüm Emirdağlı gurbetçi hemşehrilerine ayrı bir sayfa açarak, desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Ayrıca, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’ya katkı ve desteğinden dolayı, Türkiye temsilcisi Cantekin Özbel’e de özverili çalışmalarından dolayı şahsı ve “Ufukta Yaşam Derneği” ekibi adına teşekkür etmeyi unutmadı.

Aktepe, “Emirdağ sokaklarında yaşam mücadelesi veren sokak canlarımız için Ufukta Yaşam Müezza evleri projelerimizin ilki, Emirdağ sokaklarında yerlerini aldı. Emirdağ Belediye Başkanımızın da bizzat katıldığı farkındalık oluşturma projemizle, şehrin çeşitli noktalarına daha önce detaylı çalışması yapılmış ve kedilerin yoğun olarak yaşadığı pilot bölge olarak seçilmiş olan Cumhuriyet meydanı hükümet konağı önü, Cumhuriyet meydanı hükümet konağı arkası, Mezar yolu musalla taşı civarı ve eski Kacerli mahallesi balık pazarı arkasında bulunan kedi dostlarımız, yeni evlerine kavuşuyor.” sözlerine yer verdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN