Üç Büyük Sendika Son genel Grevden Memnun Kaldılar. “Şimdi İstişare Zamanı”

16 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1381 defa okundu. defa okundu.
Üç Büyük Sendika Son genel Grevden Memnun Kaldılar. “Şimdi İstişare Zamanı”

Belçika’da yapılan son Ulusal grevden büyük sendikalar memnun kaldılar. 15- 12- 2014 tarihinde yapılan ülke genelindeki grev, şimdiye kadar kılını kıpırdatmayan politikacıları harekete geçirdi.

Valon Liberal Charles Michel başkanlığındaki merkez sağ koalisyonundan, kesinlikle anlaşmalara açığız yorumu geldi. Başbakan Michel (MR) “Herkes sorumluluğunu almalıdır ve masa etrafında sosyal istişareye oturmalıyız” ,dedi.
HABER RESİM-LAZIM
İstihdam Bakanı Kris Peeters (CD & V) ise “Su son haftaların grevleri ardından umarım artık sosyal barış ve huzur dönemine gireriz, birçok konu hakkında adım adım müzakere ederek yavaş yavaş yeniden karşılıklı güvenimizi düzeltmek zorundayız” şeklinde yanıt verdi.

“Bu son Ulusal grevin büyük başarı nedeni hükümet ve işverenlerin şimdiye kadar sağır kalmalarıydı ” diyen ABVV sendika söz temsilcisi Rudy De Leeuw . “Şimdi artık anlaşmalar için masaya oturabiliriz. Kesinlikle ele alınması gereken konularda, maaşların enflasyona endekslenmesi, emeklilik yaşını 67’ye yükseltmek istenmesi ve sağlık sosyal güvenlik bütçesini kısma kararında hükümetin daha adil davranmasını istememiz olacaktır” diyede ekledi.

ACV sendikacılar, “Artık anlaşma vaktidir, hükümetin buna hazırlanması için biz onalara 2 hafta süre verdik” şeklinde konuştu. Önümüzdeki günlerde üç büyük sendikalar her biri kendi Ulusal kurumuna danışıp, hazırlık içinde olacaklar. Şimdilik yeni eylemler henüz düşünülmemektedir.
HABER : ZEHRA ÖZER
BELEMTÜRK HABER KOORDİNATÖRÜ

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN