8 Gönüllü Anne Derneği Sempozyum Düzenledi

16 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1437 defa okundu. defa okundu.
8 Gönüllü Anne Derneği  Sempozyum Düzenledi

14 Aralık 2014 tarihinde Anvers’te düzenlenen 8 Gönüllü Anne Derneği Sempozyumuna ilgi büyüktü.

27 Nisan 2014 yılında kurulmuş olan derneğin henüz bir yılı dolmurmamış olmasına rağmen bir çok başarılı aktiviteye imza atmaları hayranlık uyandırdı. Özellikle düzenlenen etkinlilerin yoksul çocukların eğitimine destek olmak amacı taşıması ilgiyle dinlendi.

Geçtiğimiz Pazar 2014 yılını kapamak amacıyla düzenlemiş oldukları sempozyumda video gösterisi ve resmi evraklarla yapılan tanıtımda yardımların yerlerine nasıl ve hangi meblaların verildiği detaylı bir şekilde anlatıldı.
HABER RESİM

13 Mayıs 2014 yılında meydana gelen Soma maden faciasında da duyarlı davranan 8 Gönüllü Anne. Bu elim olayda mağdur ailelere de el uzatmayı ihmal etmemişler.
Facianın meydana geldiği Soma’da hayatını kaybetmiş olan madencilerimizin kımık köyünde yaşayan ve hiç bir yerden destek görmemiş olan ailelerine giderek aktivitelerden elde, duyarlı olan iş adamlarımızın, siyasetçilerimizin , halkımızın ve bazı cami derneklerine ait kadın kollarının desteğiyle toplanmış olan bağışları yerine bizzat götürerek mağdur ailelere ulaştırmış olduklarını sempozyum süresince video ve belgelerle konuklara anlattılar.

Yoksul çocuklar yararına daha önce etkinlikler düzenlenerek elde edilmiş meblanın bir kısmı da Soma maden faciasındaki mağdur ailelerinin çocuklarının eğitimi için; Soma mağdurlarına dair toplanmış olan meblaya eklenerek bu çocuklar yararına verildiği de açıklandı.
Sempozyumda geçmiş etkinlikler , elde edilen meblalar, meblaların yerlerine ulaşımı yanı sıra gelecek projeler üzerine de bilgi verildi.

8 Gönüllü adına konuşan iki gönüllü anne ; dernek oluşum aşamalarının resmi gidişatının tamamlanmış olmasından dolayı artık annelerin bir sitesinin ve bu sitede yapılmış ve yapılacak tüm aktivitelerin izlenebileceği gibi 8 Gönüllü Anne Derneğine bağış yapmak isteyen duyarlı kişilerin hesap numaramıza bağış yapabileceklerini de eklediler.

Bunun için hesap nr. BAĞIŞLARINIZ İÇİN: BE68 3631 4185 2234
Son olarak sölerine; 2015 yılı ilk aktivitesi olarak 20 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan ‘ Fasıl ve Türkü gecesine’ herkesi beklediklerini eklediler.

BAĞIŞLARINIZ İÇİN:
8 GÖNÜLLÜ ANNE DERNEĞİ
YOKSUL ÇOCUKLARA EĞİTİMDE DESTEK PROJESİ
HESAP NR. BE68 3631 4185 2234
ETKİNLİK
Fasıl ve Türkü Gecesi

Giriş: 15€ (ilk meze tabağı giriş ücretine dahildir)

Yer: Salon Diva (Candan Market)
Adres: Rue de Jerusalem 36 Schaerbeek
Saat: 19:00

HABER : SARA ADA
BELEMTÜRK ANVERS SORUMLUSU
HABER FOTOĞRAFLARI
HABER-5

HABER-1

HABER-2

HABER-3

HABER-4

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN