• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2426
  • Dünkü Görüntülenme: 6784
  • Toplam Görüntülenme: 8666925

Türkiye’ye Yerleşen Gurbetçi Çift Dolandırıcılara 193 Bin 700 Euro İle 26 Bin TL Kaptırdı

23 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2984 defa okundu.
Türkiye’ye Yerleşen Gurbetçi Çift Dolandırıcılara 193 Bin 700 Euro İle 26 Bin TL Kaptırdı

ALMANYA’da emekli olduktan sonra eşiyle Antalya’ya yerleşen 73 yaşındaki Durmuş Ali Dağ, telefonda kendisini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılara 193 bin 700 euro ile 26 bin Türk lirasını kaptırdı.

Kimlik bilgilerinin terör örgütlerinin kullandığını söyleyen dolandırıcılar, Vesile ve Durmuş Ali Dağ çiftine terör örgütüne operasyon yapılacağını, operasyondan sonra iade edilmek üzere bankada ne kadar paraları varsa çekip buluşma adresine gelin diye kandırıldı.

Telefondaki dolandırıcılara inanan Durmuş Ali Dağ; Antalya Konyaaltı’ndaki bir bankanın özel kasasında tutulan 193 bin 700 euro ile 26 bin lirasını çekerek kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcıyla buluştu. Dolandırıcıya kimlik soran Durmuş Ali Dağ, “kimliğimi karakolda unuttum” diyen dolandırıcıdan şüphelendi. Dolandırıcı, Durmuş Ali Dağ’ı tekmeleyerek kaçmaya başladı. Paraları vermek istemeyen Durmuş Ali Dağ ise, çıkan arbedede yerde sürüklendi.

Olaydan 4 gün sonra Durmuş Ali Dağ’ın elindeki para dolu poşeti zorla aldığı iddia edilen 25 yaşındaki Ahmet Ç. gözaltına alındı. Suçlamaları kabul etmeyen Ahmet Ç. tutuklandı.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN