• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2516
  • Dünkü Görüntülenme: 6784
  • Toplam Görüntülenme: 8667015

Türk Silahlı Kuvvetleri Destekli Özgür Suriye Ordusu El Bab’ın Merkezini Ele Geçirdi

23 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1256 defa okundu.
Türk Silahlı Kuvvetleri Destekli Özgür Suriye Ordusu El Bab’ın Merkezini Ele Geçirdi

Türk Silahlı Kuvvetleri destekli Özgür  Suriye Ordusu El Bab ilçe merkezini de geçirdi. Muhalifler Bab merkezinde sevinç gösterisinde bulunarak toprağı öptü.

Bab ilçe merkezinin tamamını terör örgütü DEAŞ’tan kurtaran TSK destekli ÖSO, hali hazırda DEAŞ’ın döşediği mayın ve diğer bomba düzeneklerini temizliyor.

Bab’daki harekatta yer alan ÖSO’nun saha komutanlarından Ahmed el-Şahabi, “Bab kent merkezinin kontrolü şimdi muhaliflerde. Mayın ve patlayıcılardan dolayı kontrollü bir şekilde ilerliyoruz. Ama kent merkezi artık muhaliflerde.” diye konuştu.

TSK ve ÖSO, 24 Ağustos’ta başlayan Fırat Kalkanı Harekatında Azez-Cerablus arasını terör örgütlerinden temizledikten sonra, geçen Aralık ayı başında Bab’a yönelmişti. Fırat Kalkanı unsurları, ilçe merkezine hızla girmek yerine, teröristlerin direnişini kırmak için Bab’ın çevresini kuşatarak merkeze ilerleme seçmişti. Böylelikle sivil kayıpların önüne geçilmesi amaçlanmıştı. Fırat Kalkanı Harekatı’nın 184. gününde şimdiye kadar bin 900 kilometrekareden fazla alan terör örgütlerinden arındırıldı. Harekatın derinliği  Türkiye sınırından  Suriye içlerine 35 kilometreye ulaştı.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN