• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2350
  • Dünkü Görüntülenme: 6784
  • Toplam Görüntülenme: 8666849

Tevhid Camii Milli Görüş Gent Gençlik Teşkilatı, Türk Kültür ve İslam Birliği Etkinliği Düzenledi

28 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2185 defa okundu.
Tevhid Camii Milli Görüş Gent Gençlik Teşkilatı, Türk Kültür ve İslam Birliği Etkinliği Düzenledi

Belçika İslam Federasyonu’na (BİF) bağlı Tevhid Camii Milli Görüş Gent Gençlik Teşkilatı, Lange Boomgaardstraat 114 9000 Gent adresindeki Groene Zaal’da Türk Kültür ve İslam Birliği etkinliği düzenledi.

Gent Turkse Unie ve Gent Milli Görüş Gençlik Teşkilatı’nın birlikte düzenlediği etkinliğe, Ömer Döngeloğlu onur konuğu olarak katıldı. Gent Milli Görüş Gençlik Başkanı Mikail Ekici’nin sunumunu yaptığı etkinlik, saat 19:00’da Dünya Kuran okuma yarışma birincisi Mustafa Güneşdoğdu’nun Kuran-ı Kerim okumasıyla başladı.

BİF Gençlik yönetiminin tanıtım ve çalışmalarını anlatan fragman filminin ardından, BİF Belçika Gençlik Başkanı Nurullah Bilce salonu dolduran ve Milli Görüş’e gönül vermiş vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.

Konuşmasını yapmak üzere vatandaşların sabırsızlıkla beklediği İlahiyatçı ve yazar Ömer Döngeloğlu sahne aldı. Döngeloğlu bir saati aşkın konuşmasında, Mekke ve Medine’de yaşanan hikayeleri anlattı. 15 Temmuz Fettullahçı terör örgütü darbe girişiminin kirli yüzüne vurgu yaparak ,birlik beraberlik mesajları verdi. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

15 Temmuz Fettullahçı Terör Örgütü darbe girişiminde yaşanan hikayelerin anlatıldığı fragman filmi salonda duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Dünya Kuran okuma yarışma birincisi Mustafa Güneşdoğdu tekrar sahne alarak, güzel sesiyle birbirinden güzel ilahiler okudu ve gecenin finalinde yapılan ümre çekilişinin şanslı talihlisi Mukadder Özdemir oldu.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN