• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 5150
  • Dünkü Görüntülenme: 4994
  • Toplam Görüntülenme: 7633217

T.C. Brüksel Büyükelçisi Hasan Ulusoy vatandaşlara seslendi

22 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
461 defa okundu.
T.C. Brüksel Büyükelçisi Hasan Ulusoy vatandaşlara seslendi

T. C. Brüksel Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy, koronavirüs salgını bağlamında Belçika’daki Türk vatandaşlarına seslendi.

Kıymetli vatandaşlarım, 

Koronavirüs (covid-19) isimli çok bulaşıcı bir virüs her yerde olduğu gibi Belçika’da da hızla yayılmaktadır. Bu durumun önümüzdeki belli bir süre daha artarak süreceği tahmin olunmaktadır.

Birçok insan belirti göstermeden bu virüsü kapmakta ve risk grubundaki insanlara, yani  yaşlılar, hamileler ve kronik hastalığı olanlara ( bağışıklık sistemi sorunlular, kanser hastaları ve kemoterapi alanlar, yüksek tansiyon, diabet, kalp ve akciğer hastaları gibi) farkında olmadan bulaştırabilmektedirler. 

Virüsü birbirimize bulaştırmamanın en temel yolu, el temizliğinin yanısıra, insanlarımızın el sıkma, sarılma, öpme gibi gibi davranışlardan bu dönemde kaçınmalarıdır. Belçika makamları, insanların bir araya gelmemeleri için bir dizi önlem açıklamıştır. Bu kararlar gerek Büyükelçilik ve Başkonsolosluklarımızca, gerek sivil toplum kuruluşlarımız ve yerel Türk basını tarafından düzenli olarak sizlere duyurulmaktadır. 

Bir araya gelerek sohbet etmeyi seven, sevgimizi ve muhabetimizi yakın şekilde birbirimize göstermek isteyen yüreği geniş, samimi bir toplumuz. Bunlar önemli meziyetler.  Ancak sizler bizler için değerlisiniz. Sağlığınıza zarar gelmemesi, risk grubundaki insanlarımızın korunması için bu dönemde bu alışkanlıklarımızı kontrol altına almak önemlidir.  Başta aileniz olmak üzere, yaşadığınız çevrede, bu bulaşıcı virüsten olabildiğince sakınmak için temizlik kurallarına uyarken, aynı zamanda alınan kararlara ve önlemlere uygun olarak davranmanızı, çekirdek aileniz dışında bir araya gelmekten uzak durmanızı sizlerin ve toplumun sağlığı için önemle rica ederim.

Sağlık ve muhabbetle, 

Dr. Hasan Ulusoy 
T.C. Brüksel Büyükelçisi

REKLAM ALANI

Fatma Betül Gürbulak

SİM PİZZA GENT

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN