• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2594
  • Dünkü Görüntülenme: 3708
  • Toplam Görüntülenme: 8351941

T.C. Brüksel Büyükelçiliği “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Anma Töreni Düzenledi

15 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
284 defa okundu.
T.C. Brüksel Büyükelçiliği “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Anma Töreni Düzenledi

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği menfur terörist darbe girişiminin dördüncü yıldönümü vesilesiyle Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy’un ev sahipliğinde T.C. Brüksel Büyükelçiliği tarafından Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni tertiplendi.

Törene Belçika’daki diğer Türk diplomatik ve konsolosluk misyon şefleri ve askeri erkanın yanısıra, KKTC, Azerbaycan gibi dost ülke Büyükelçilikleriyle, sivil toplum temsilcileri de katıldılar.

Törende, Kovid-19 salgınıyla ilgili önlemler nedeniyle sınırlı sayıda katılımla töreni düzenlemek durumunda kaldıklarını, gelecek sene çok daha geniş katılımlı bir tören düzenlemeyi temenni ettiklerini belirten Büyükelçi Dr. UIusoy, “15 Temmuz terörist darbe girişimi Avrupa yakın tarihindeki en kanlı darbe saldırısıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, halkımızın kahramanca direnişi ve devletine sadık güvenlik güçlerimizin kararlı karşı harekâtı sayesinde başarısızlığa uğratıldı. Türk demokrasisine kahramanca sahip çıkarken yaşamlarını yitiren aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimize minnet duygularımızı sunuyoruz” dedi.

Türkiye’nin FETÖ ile diğer terör örgütleriyle olduğu gibi, Anayasası, ilgili kanunları ve uluslararası yükümlülükleri çerçevesinde ve demokratik meşruiyet temelinde mücadele ettiğini belirten Büyükelçi Dr. Ulusoy, bu mücadelenin süreceğini, FETÖ’nün sadece Türkiye değil, faaliyet gösterdiği bütün ülkeler için tehdit arz ettiğini, bu çerçevede, genç dimağları zehirleyen FETÖ iltisaklı okulların ve sözde sivil toplum kuruluşlarının en büyük tehlikelerden birisini teşkil ettiğini vurguladı.

15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere bütün şehitler için dua edilen ve helva dağıtılan törende, ayrıca, Büyükelçiliğin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında tertiplediği resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren gençlere çeşitli ödüller takdim edildi.

Anma günü kapsamında Büyükelçi Ulusoy, 15 Temmuz şehitleri anısına Büyükelçilik Resmi Konutu bahçesine dikilen gül fidanına can suyu verdi.

T.C. Brüksel Büyükelçiliğince 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Anma günü vesilesiyle, sözkonusu törene ilaveten hafta boyunca bir dizi etkinlik düzenlemekte: Büyükelçi Dr. Ulusoy’un, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi bağlamında Belçika basınında konuyla ilgili makalesi ile Belçika’daki Türk toplumuna yönelik mesajı yayımlanmıştır. Ayrıca Belçika basınına yönelik basın toplantısı düzenlenmiştir. Resim ve kompozisyon yarışmaları tertiplenmiştir. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi konulu Anadolu Ajansı fotoğraflarından oluşan sergimiz Brüksel Başkonsolosluğumuzda, konsolosluk işlemleri için bulunan vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Büyükelçi Dr. Ulusoy, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 15 Temmuz konulu bir webinara moderatörlük yapmıştır. Ayrıca, Büyükelçilik ve SETA Brüksel Temsilciliğiyle işbirliğinde, Büyükelçi Dr. Ulusoy’un da katıldığı bir webinar da düzenlenmiştir.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN