T.C. ANVERS VE BRÜKSEL BAŞKONSOLOSLUKLARI 26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİNE İLİŞKİN ORTAK DUYURU YAYINLADI

8 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
850 defa okundu. defa okundu.
T.C. ANVERS VE BRÜKSEL BAŞKONSOLOSLUKLARI 26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİNE İLİŞKİN ORTAK DUYURU YAYINLADI

T.C. ANVERS VE BRÜKSEL BAŞKONSOLOSLUKLARININ 26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİNE İLİŞKİN ORTAK DUYURUSU

1.Türkiye’de 1 Kasım 2015 tarihinde düzenlenecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi çerçevesinde Başkonsolosluklarımızın binalarında 8-25 Ekim 2015 tarihleri arasında 18 gün süreyle hafta sonları dahil hergün 10.00-19.00 saatleri arasında sandık kurulacağı önceki duyurularımızla bildirilmişti.

2.26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi hazırlıkları çerçevesinde, vatandaşlarımızı seçim konusunda aydınlatmak ve sorularını yanıtlamak amacıyla Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Yurt Dışı Seçmen Çağrı Merkezi (+90 444 99 75) oluşturulmuştur. Çağrı Merkezi 2 Kasım 2015 tarihine kadar 7 gün/24 saat süreyle Türkçe hizmet verecektir.

3.Öte yandan, Başkonsolosluklarımızın önceki duyurularıyla bildirilmiş olduğu üzere, 2 Eylül 2015 tarihinde YSK’nın internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) ilan edilmiş bulunan Yurtdışı Seçmen Kütüğü’nde ismi bulunmayanlar ile kayıtlarında düzeltme veya yerleşim yeri değişikliği yapmak isteyen vatandaşlarımız için son başvuru tarihi 10 Eylül, Perşembe günü Belçika saati ile 16.00 olup, başvuruların Başkonsolosluklarımıza şahsen yapılması kanunen zorunludur (Başvuru koşulları için 1 No’lu duyuruya bakılabilir).

4.Seçimle ilgili gelişmeleri takip edebileceğiniz duyurularımız, Başkonsolosluklarımızın internet siteleri ile Facebook ve Twitter sayfalarında yayınlanmaya devam edecektir.

Belçika’da ikamet eden vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN