GENT BELEDİYESİ 25 EYLÜL 2015 TARİHİNDE KOŞU FESTİVALİ DÜZENLİYOR

8 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1202 defa okundu. defa okundu.
GENT BELEDİYESİ 25 EYLÜL 2015 TARİHİNDE KOŞU FESTİVALİ DÜZENLİYOR

26 Eylül 2015  cumartesi günü Blaarmeersen Spor ve  Kreasyon Parkı’nda bu yıl ilk defa organize edilecek olan Gent Koşu Festivali’inin açılışı verilecek olan bir kokteyl, çesitli koşu faaliyetleri, sağlıklı yiyecekler, içeceklerle müzik eşliğinde kutlanacaktır.

Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Gent Koşu Festivali,  ‘Gent şehrinde koşu’ organizasyonu şehrin birkaç yıllık proje içinde tüm derneklerle yapilacak ortak bir çalışmayla tüm Gent halkına koşu ve jogging  gibi spor hizmetlerini sunacaktır.

Gent Buüyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz :‘Önümüzdeki  yıllarda, Gent şehrini Flaman Bölgesi’nin ‘Maraton koşu şehri” haline getirmek amacıyla, belediyemiz  Spor servisi tarafından Gent halkını  koşmaya özendirmek için çalışmalarını  özellikle dört kategoride yoğunlaştıracaktır:

Bu kategoriler: altyapı, aktiviteler, eğlenceler  ve promosyonlardan oluşmaktadır. Koşuyla ilgili çeşitli çalışmaları olan yerel kuruluşlar da bu projeye dahil edilcektir.

Koşu Festivali katılımcıları  ormanda koşu, yön bulma koşusu, doğada koşu, büyük engelli, küçük engelli koşu, kayak alanlarında koşu, fotoğraf arama  gibi farklı koşu disiplini içeren koşu çeşitlerini denemek fırsatını bulabilecektir. Ayrıca çocuklar için de engelli koşu parkurları, şişme ejderha şatosu, balonlarla suda gezme, şişme parkurlarda koşu gibi daha pek çok koşu çeşitleri programda yer alacaktır. Kısacası hem tecrübeli koşucular hem de meraklı sporseverler ve hatta daha az sportifler için yeterince seçenekler bulunmaktadır.

Eğlenceler arasında tüm koşucular, izleyiciler ve konuklar sunulacak olan yiyecek, dünya mutfağından tatlar, müzik ve eğlenceli animasyonlardan da yararlanabilecektir. Bu atmosferde bulunmak isteyen herkes katılarak müziğin ritmi eşliğinde dans edebilecek, yiyeceklerden tadabilecek ya da bando eşliğinde dans izleyebilme fırsatını yakalıyabilecektir.

Gent Şehri Koşu Festivali ücretsizdir ve 26 eylül 2015 Cumartesi günü, 13 ve 17 saatleri arasında Blaarmersen Spor ve Rekreasyon Parkı’nda düzenlenecektir. İsteyen herkes bu koşu festivaline önceden kayıt yaptırmadan katılabilecektir.

Gent Spor Bölümü’nün ortak çalışmasıyla

– KAAG Atletiek

– Borluutjoggers

– RC Gent atletiek

– Stax

– My Coach Marathon Man

– Gent Loopt

– City Running Tours

– Epos

– Decathlon Gent

 

 

 

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN