• Dolar Alış / Satış: 5.841 / 5.852
  • Euro Alış / Satış: 6.547 / 6.558
  • Bugün Görüntülenme: 1518
  • Dünkü Görüntülenme: 2341
  • Toplam Görüntülenme: 6038425

Suriye’ye Kimyasal Madde İhraç Eden Belçikalı 3 Firmaya Suç Duyurusu

18 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1603 defa okundu.
Suriye’ye Kimyasal Madde İhraç Eden Belçikalı 3 Firmaya Suç Duyurusu

Belçika’da gümrük yetkilileri, Suriye’ye kimyasal silah yapımında kullanılabilecek kimyasal madde ihraç eden 3 firma hakkında suç duyurusunda bulundu.

ANTWERPEN – Belçika’da 3 firmanın 2014-2016 yılları arasında gerekli izinleri almadan Suriye’ye kimyasal madde ihraç ettiği iddia edildi. Belçika gümrük yetkilileri, 3 firma hakkında suç duyurusunda bulundu. 3 Flaman firmanın izin almadan Suriye’ye 168 ton izopropanol, 219 ton aseton ve 21 ton diklorometanın içeren 24 kez kimyasal madde ihracatı yaptığı ileri sürüldü. İlk duruşmanın ise 15 Mayıs’ta Anvers’te gerçekleşeceği belirtildi.

Belçikalı federal bir sözcü, “Gümrük, malların ihracatı, ithalatı ve malların transit geçişiyle ilgili yasaların ihlallerini tespit etti” dedi.

Dava açılan AAE Chemie Trading firmasının yetkilileri, Suriye’ye izopropanol ihraç ettiklerini ve ülkede 20 yıldır tanıdıkları ortaklarla ticaret yaptıklarını belirterek, bu kişilerin herhangi bir yasak listesinde bulunmadığını, ayrıca izin almaları gerektiğini bilmediklerini dile getirdi.

Anex Customs ve Danmar Logistics yetkilisi ise, Knack dergisine yaptığı açıklamada, “Müşterim (AAE Chemie) Suriye, Lübnan ve Ürdün’de çeşitli boya deri işleme fabrikalarına kimyasal madde ihracat etmektedir. Kendimizi gizlediğimiz yasa dışı eylemler gerçekleştirmemiz söz konusu değil. AAE Chemie ve gümrük memurları arasındaki temaslarda kimse bir şeylerin yanlış olduğunu söylemedi, hiçbir ihracat reddedilmedi” dedi.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN