• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Bugün Görüntülenme: 88
  • Dünkü Görüntülenme: 1831
  • Toplam Görüntülenme: 6191329

Sri Lanka’daki saldırıda 2 Türk hayatını kaybetti.

21 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
356 defa okundu.
Sri Lanka’daki saldırıda 2 Türk hayatını kaybetti.

Sri Lanka’da otel ve kiliselere yönelik düzenlenen saldırılarda 2 Türk vatandaşının hayatını kaybettiği bildirildi.

Hayatını kaybeden Türk vatandaşları Yiğit Ali Çavuş ve Serhan Selçuk Nariçi’nin Türkiye’de yaşayan ailelerine acı haber ulaştı.

Hayatını kaybeden Yiğit Ali Çavuş’un babası Mehmet Çavuş, “Pırıl pırıl bir çocuktu, İTÜ’yü onur derecesiyle bitirdi, iki dil biliyordu. Ülkesi için başarılı bir çocuktu, yani böyle insanlara nasıl kıyıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Baba Mehmet Çavuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kendisini aradığını dile getirerek, gerekli talimatları verdiğini ve cenazenin en kısa sürede Türkiye’ye getirileceğini söylediğini aktardı.

Aynı saldırıda hayatını kaybeden mühendis Serhan Selçuk Nariçi’nin Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yaşayan ailesine de acı haber ulaştı. Baba Mehmet Nariçi, gazetecilere açıklamasında, 2,5 yıldır Sri Lanka’da yaşayan oğlunun elektrik elektronik mühendisi olduğunu, Sri Lanka’da ABD Büyükelçiliği’ne yapılan yeni binanın elektrik işlerini yaptığını söyledi.

Oğlunun dört çocuğundan üçüncüsü olduğunu ifade eden Nariçi, “Yaklaşık 4 ay önce Gölbaşı’na geldi. Yılda iki kez yanıma gelirdi. En son iki gün önce telefonla görüştüm. Cenazesinin ne zaman geleceğini yetkililer bildirecek.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN