• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Bugün Görüntülenme: 1191
  • Dünkü Görüntülenme: 3131
  • Toplam Görüntülenme: 6188210

SON DAKİKA… VELİ YÜKSEL PARTİSİNDEN İSTİFA EDEREK VLD PARTİSİNE GEÇTİ

1 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
807 defa okundu.
SON DAKİKA…  VELİ YÜKSEL PARTİSİNDEN İSTİFA EDEREK VLD PARTİSİNE GEÇTİ

Siyasete, 7 Haziran 2009 yılında CD & V partisinden seçilerek Flaman Parlamentosuna giren ve ikinci döneminde de Federal milletvekili olarak seçilen Veli Yüksel (47), bugün bir açıklama yaparak CD & V partisinden istifa etti.

Belçika haber bültenlerin de yer alan haber ve iddialara göre Veli Yüksel’in “artık partim içinde kendimi iyi ve rahat hissetmiyorum.” diyerek istifa ettiği bildirildi.

Haber merkezimize ulaşan bilgilere göre, Yüksel’in Flaman Hristiyan Demokratlar Partisi (CD&V)’ den istifa ederek Open VLD Partisi dördüncü sıradan milletvekili adayı olduğu bildirildi. İki dönemdir görev yaptığı CD & V partisinde son dönemlerde yaptığı yanlış siyasi tercih ve duruşu ile Türk seçmeni arasında da büyük oy kaybı yaşayan Veli Yüksel, 14 Ekim 2018 belediye meclis seçimlerinde de aldığı oylarla dibe vurdu.

Partisi ve seçmenleri arasında büyük düşüş yaşayan Veli Yüksel’in, parti içinde gözden çıkarıldığı haberlerinin ardından istifa ederek Open VLD Partisine geçmesi pek şaşırtıcı olmadı.

Yüksel, istifası ile ilgili bir diğer açıklamasında ise, “VLD Partisinin yapıcı ve seçici bir parti olduğuna inandığım için partimden istifa ettim açıklamasında bulundu.

Gent belediye meclisinde bağımsız olarak kalmak istediğini söyleyen Yüksel’in, 14 Ekim 2018 belediye seçimlerinde “Circulatie planını kaldıracağım” diyerek seçmenlerinden oy isteyen Yüksel, Circulati planına destek veren VLD partisi bünyesinde bunu nasıl yapacağı yada gerçekleştireceği merakla bekleniyor. Bu konuda samimi olmadıklarını söylediğimiz zamanları hatırladıkça, bugün yazdıklarımızın doğruluğu ile gurur duymak çok güzel.

Peki, şimdiki duruma yorum yapmak istersek, daha bir kaç ay önce Flaman Hristiyan Demokratlar Partisi (CD&V) için Türk seçmenlerden oy isteyen, şimdi istifa ederek VLD partisine geçen Veli Yüksel’in tekrar milletvekili olma hayallerini gerçekleştirmek için Türk seçmenleri kendisine oy verir mi?

Ne diyelim vatana millete hayırlı olsun.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN