• Bugün Görüntülenme: 1128
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887706

BELÇİKA’DA ESRAR YETİŞTİRME YASASI ONAYLANDI!

28 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3519 defa okundu. defa okundu.
BELÇİKA’DA ESRAR YETİŞTİRME YASASI ONAYLANDI!

Belçika medyasında yeralan habere göre, Belçika parlamentosu milletvekilleri esrar maddesinin yetiştirilmesi ve ticareti konusunda sunulan yasa teklifini kabul ettiler.

Belçika’da kabul edilen yeni yasaya göre, esrar maddesinin tıbbi gerekçelerle kullanılması ve yetiştirilmesi için Belçika devleti çalışmalarına başladı.

Belçika devleti , tıbbi ve sağlık alanında kullanılmak üzere esrar maddesinin yetiştirilmesi ve ticareti için tekelleşmeye giderek Esrar Dairesi kurdu.

Belçika’daki hastalar, tıbbi gerekçelerle uyuşturucu esrar maddesini bir süredir kullanabiliyorlardı. Fakat Belçika’da kenevir ekiminin yasak olmasından dolayı, hastalar için uygun kenevir elde etmek çok zor oluyordu.

Artık esrar ekimi ve ticareti Belçika devletinin konrolü altında yeni kurulan Esrar Dairesi tarafından yürütülecek. Ancak bu uygulama için katı kurallar konacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Flaman Libaral milletvekili Nele Lijnen, “Esrar yetiştirmek için Esrar Dairesinin uygun bulduğu kişilere Lisans verileceğini ve yetiştirilen esrar meddesinin Esrar Dairesi tarafından yetiştiriciden satın alınarak tıbbi alanda kullanımını sağlayacak” dedi.

Esrar Dairesi, yetiştiriciden satın aldığı esrarı eczacılara ve hastanelere satacak.” Tıbbi Esrar, sadece doktor reçetesi ile ihtiyaç sahiplerine satılabilecek.

(Haber Merkezi)

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN