• Bugün Görüntülenme: 3218
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160432

Saint-Josse Belediyesinden Tadilat Konusunda Vatandaşa Görülmemiş Yardımlar

26 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1264 defa okundu. defa okundu.
Saint-Josse Belediyesinden Tadilat Konusunda Vatandaşa Görülmemiş Yardımlar

Genel eylem planında söz verdiğimiz gibi, kensel dönüşüm projesi çerçevesinde, Saint-Josse Belediyesi yenileme tadilat primleri verecek. Saint-Josse Belediyesinde ikamet eden vatandaşlara dosyalarını oluşturmalarında yardımcı olacak bir birim hizmete girecektir.

Bildiğiniz gibi Saint-Josse küçük bir alanda birçok binanın yoğun bir şekilde bulunduğu bir bölgedir. Çoğu zaman bu eski binaların cepheleri çok eski, çatıları harap haldedir ve vatandaşlar için çoğu durumda tehlike oluşturmaktadır. Vatandaşlarımız ekonomik nedenlerden bu çalışmaları yaptıramamaktadırlar. Belediye Yönetimi tadilat yardımları konusundaki yönetmeliğini 24 Martta değiştirerek, ticarethanelerin cephe çalışmaların da yardım kapsamına almıştır.

Belediye olarak amacımız vatandaşlarımıza yardımcı olarak mevcut olan ve çoğu zaman kullanılmayan Bölge yönetimi yardımlarının en iyi şekilde kullanılmasına sağlamak, ilaveten Bölge tarafından kabul edilen dosyalara, Belediyenin bütçesinden ayrılan çeklerle artı bir katkı sağlamaktır. Bu şekilde tadilat yardımları ile vatandaşlarımızın aile bütçelerine katkı yapacağız ve bu yardımı çalışma sonunu beklemeden vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız.
Ayrıca Bölge yönetimine başvurulacak dosyaların hazırlanması konusunda vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek için bir gişe hizmete girecektir.

Bu yardımlar her türlü cephe, çatı yenilemesi ve izolasyonu, cam çerçevesi, elektrik aksamı ve kalorifer kazanı yenilemelerinde verilmektedir. Bölge yardımına ilaveten Belediyenin vereceği yardımlar, Saint-Josse’da evi olan ve ikamet eden bütün ev sahiplerine, üç kategoride (Düşük, senelik 33000 altı orta, 33000 üstü ve yuksek 67000 üstü gelirli) verilecektir. Örneğin 8000 euroluk bir cephe yenileme çalışmasında düşük gelirli bir aile 3771 euro yardım alacak . Eğer Axe Louvain kensel dönüşüm projesi bögesinde oturuyorsa bu rakam 5680 olacaktır. 10000 euroluk bir çatı yenileme çalışmasında düşük gelirli vatandaş 6351 euro ; eğer Axe Louvain projesi kapsamındaysa 9351 euro alacak. Yine 10000 euroluk bir cam çerçevesi değiştirme çalışmasnda aynı düşük gelirli aile 3993 euro ; Axe Louvain projesi kapsamında 6393 euro alma imkanı olacaktır.

Ticarethaneler de cephe, cam çerçevesi yenilemesi, dış aydınlatma sistemi yenilemelerinde 4500 euroya varan yardımlar alabilecekler.
Vatandaşklara dosyalarını hazırlamaları için yardım edecek « Prim Gişesi » 3 personeli ile 1 Nisandan itibaren « rue des Deux Eglises, 131 » adresinde hizmete girecek.

Belediyemiz bu çalışmalar için 4 seneliğine 1 milyon euro bir bütçe ayırmıştır

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN