• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2220
  • Dünkü Görüntülenme: 6784
  • Toplam Görüntülenme: 8666719

Resul Tapmaz Semt Evi PİNO’nun Açılışını Yaptı

26 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1596 defa okundu.
Resul Tapmaz Semt Evi PİNO’nun Açılışını Yaptı

Gent sehri’nin Nieuw Gent semtinde yeni bir Semt evi ‘Pino’ mahalle sakinlerine kapılarını açtı.

Refah ve Eşit Haklar, Spor ve Sağlık’tan sorumlu Gent Bld. Başkan Yrd. Resul Tapmaz’ın açılışını yaptığı törende Yaşlılar Politikası, İstihdam, Yoksulluk ve Kamu Yeşil Alanları’ndan sorumlu Bld. Bşk. Yrd. Ruddy Coddens ve çiçeği burnunda Şehir Planma’dan sorumlu Bld.Bşk.Yrd. Sven Taeldeman da hazır bulundu.

‘Şehir’de Futbol Kurumu’ başkanlığı görevini de yürüten Resul Tapmaz, geleceğe yönelik yeni projeler hazırlandığını belirterek semtte yapılacak diğer çalışmalarla ilgili bilgi verdi:

“Semtevi Gent Belediyesi öncülüğünde, KAA-Gent Communitywerking ile ‘Şehirde Futbol Kurumu’ tarafından koordine ediliyor. Semt önümüzdeki yıllarda planlanan önemli değişiklere sahne olacak ve oldukça gelişecek. Pino bu projelerden birini oluşturuyor. Gent Belediyesi ile Sosyal Konut Şirketi WoninGent şehir yenileme projesi üzerine ortak çalışmalarını sürdürmekte. Proje sonunda apartmanlar yenilenerek ve yeni düzenlemeler yapılarak semt daha canlı, daha yaşanalabilir hale getirilecek. Semtevi Pino şimdilik deneme süreci içersinde kafeterya, atölye ve eşya değiş-tokuş gibi birkaç bölümden oluşuyor. Amaç önümüzdeki yıllarda semt sakinlerinin ilgisi, beklentileri ve istekleri dahilinde yeni bölümler eklenerek Semtevi Pino’nun geliştirilmesini sağlamak. ” diyerek projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Merkeze, 7 yıldan uzun bir süredir kış aylarını geçiren Leyleğin adı olan Pino verildi. Semt sakinleri ayda bir atölye’de düzenlenecek bisiklet tamiri, elektirik, izolasyon, sıhhi tesisat gibi konularla ilgili workshoplara katılma imkanı bulabilecek, hem gerekli pratik bilgiler edinebilecek hem de gerektiğinde çeşitli malzemeler kiralayabilme imkanı bulabilecekler.

Gent Belediyesi Toplumsal Kalkınma Kurumu Samenlevingsopbouw bir ‘İş-atölyesi’ kurarak sosyal konut sakinlerinin biraraya gelerek çevrelerini güzelleştirirken, sosyal iletişimi de güçlendirebilecekleri çalışmalar düzenleyecek. Bu çalışmaların bir başka amacı da ortak masrafları da düşürmek.

Bu hizmetlerin yanısıra, IN-Gent Entegrasyon Kurumu önderliğinde nisan ayından itibaren değiş-tokuş bölümünde de kitap, ev eşyası, oyuncak gibi eşyaları geri dönüşümle başka insanların kullanımına sunulacak. Böylece kullanılabilecek durumdaki eşyalara ikinci bir hayat verilerek diğer insanların yararlanabilmesi sağlanacak.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN