PARİS SALDIRILARININ ZANLISI SALAH ABDESLAM, ÇOK GİZLİ BİR ŞEKİLDE FRANSA’YA İADE EDİLDİ !

28 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1727 defa okundu. defa okundu.
PARİS SALDIRILARININ ZANLISI SALAH ABDESLAM, ÇOK GİZLİ BİR ŞEKİLDE  FRANSA’YA İADE EDİLDİ !

Paris’te 130 kişinin öldüğü saldırıların zanlısı Salah Abdeslam, çok gizli bir oprerasyonla Belçika makamlarınca Fransa’ya iade edildi.

Abdeslam, yakalandıktan sonra, Belçika’da çıkarıldığı ilk mahkemesinde Fransa’ya iadesini istemişti.

27 Nisan 2016 Çarşamba sabahı tutuklu olarak bulunduğu hapishaneden hava limanına götürülen Salah Abdeslam, buradan özel bir uçakla Fransa’ya götürülerek saat 09:00 sularında Fransa makamlarına teslim edildi.

Abdeslam’ın çok gizli bir şekilde iade edilmesiyle Fransa’da başlayan adli süreç, aynı gün Paris’te saat 11.00’de ilk mahkemeye çıkmasıyla başladı. Salah’ın çok gizli bir şekilde yapılan iadesi, Belçikalı avukatı Sven Mare’ye bile haber edilmedi.

Abdeslam’ın avukatı Sven Mary, müvekkilinin çok değerli bilgiler verebileceğini söyleyerek, Paris saldırılarının neden ve nasıl gerçekçekleştiğine ilişkin kapsamlı açıklamalar yapabileceğini söyledi.

Paris’te 130 kişinin öldüğü saldırıların zanlısı Salah Abdeslam’ı Fransız avukat Frank Berton’un savunacağı bildirilirken, Belçika emniyetinin Salah Abdeslam ile ilgili elde ettiği bütün bilgileri dosya halinde Fransa’ya gönderdiği bildirildi.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN