GENT BELEDİYESİ NİKAH SALONUNDA BÜTÜN SİYASİ VE DİNİ İÇERİKLİ BAYRAKLAR YASAKLANDI !

28 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2058 defa okundu. defa okundu.
GENT BELEDİYESİ NİKAH SALONUNDA BÜTÜN SİYASİ VE DİNİ İÇERİKLİ BAYRAKLAR YASAKLANDI !

Geçtiğimiz günlerde bir Türk çiftin nikahında, Gent Belediyesi nikah salonunda masa üstüne üç hilalli bir sancağın asılması ve bu sancağın aşırı sağ Türk milliyetçiliğini temsil ettiği gerekçesiyle, Gent Belediyesine çok sayıda tepki geldiği bildirildi. Bu durum üzerine Gent Belediyesi nikah salonunda bütün siyasi ve dini içerikli bayrakların yasaklandığı bildirildi.

Gent Belediyesi vatandaşlık işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Sofie Bracke (Open VLD) konuyla ilgili yaptığı açıklamasında nikah salonunda siyasi ve dini içerikli bayrakların asılmasının tarafsızlık ilkesinin çiğnendiği ile ilgili tepkiler üzerine bu kararın alındığını söyleyerek, bu kararın sadece Türk vatandaşları için olmadığını ve herkesi kapsadığını ifade etti.

Bu konuda ayrımcılık yapılmadığını ve alınan bu kararın Gent şehrinde yaşayan herkes için geçerli olduğunu ifade eden Branke, Evlenmek isteyenlerin sadece yanlarına sevgilisini beraberinde getirmesinin yeterli olacağını söyledi. Blanke, özellikle bu yeni kuralın herkes için geçerli olduğunun altını çizdi.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN