• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Bugün Görüntülenme: 90
  • Dünkü Görüntülenme: 1831
  • Toplam Görüntülenme: 6191331

Oudenaarde Ensar Camii Açılışına Mutluluk Göz Yaşları Damga Vurdu

5 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
887 defa okundu.
Oudenaarde Ensar Camii Açılışına Mutluluk Göz Yaşları Damga Vurdu

Belçika Oudenaarde Ensar Cami yönetimi tarafından 2018 yılı ortalarında cami yapmak için satın alınan bir düğün salonu, 5 ay gibi kısa süre içinde inşaatı tamamlanarak görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Caminin açılış konuşmasında davetlilere hoş geldiniz konuşması yapmak için sahneye gelen Oudenaarde Ensar Camii Başkanı Özcan Yıldırım, “Camimiz yoğun çabalar ve zor şartlarda yapıldı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bu anlatılmaz yaşanır sözlerinin ardından, mutluluk gözyaşlarını tutamayarak, konuşmasını sonlandırmak zorunda kaldı.

Anvers Başkonsolosu Metin Ergin ise yaptığı konuşmasında, birlik ve bereberliğin önemine değinerek, ” Böyle güzel bir camii’nin yapılması gerçekten gurur verici. Takdirle karşılıyorum ve böyle güzel eserlerin çoğalmasını ümit ediyorum.” diyerek, Oudenaarde Belediye Başkanı Marnic De Meulemeester’e katkılarından dolayı teşekkür etti, Oudenaarde Ensar Camii yöneticilerini kutladı.

Açılışa, T.C. Anvers Başkonsolosu Metin Ergin, T.C. Büyükelçiliği Din Müşaviri Abdullah Gümüşsoy, Diyanet Vakfı Genel Müdürü Coşkun Beyazgül, Oudenaarde Belediye Başkanı Marnic De Meulemeester, Oudenaarde Belediye meclis üyesleri Maud Wybraeke ve Elisabeth Meuleman, Gent bölgesi diyanet camileri dernek başkanları ve vatandaşlar katıldılar.

Haber Merkezi

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN