• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Bugün Görüntülenme: 355
  • Dünkü Görüntülenme: 1831
  • Toplam Görüntülenme: 6191596

ZELE FESTVALİ’NİN GÜZELLİĞİNİ NE YAĞMUR NEDE DOLU YAĞIŞI DURDURABİLDİ

5 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
749 defa okundu.
ZELE FESTVALİ’NİN GÜZELLİĞİNİ NE YAĞMUR NEDE DOLU YAĞIŞI DURDURABİLDİ

Belçika´nın Flaman bölgesi yerleşim birimlerinden Zele’de, Eyüp El Ensari Camii yönetiminin organize ettiği ve her sene 2 gün yapılan Zele Kermes Festival etkinliği bu sene farklı bir uygulama ile 3 gün olarak düzenlendi.

Zele Eyyüp El-Ensari Camii başkanı Zafer Temurşeker’in açılış konuşmasıyla başlayan 3 günlük Kermes Festivali’nin ilk günü olan Cuma akşamı saat 20’de Semazen gösterisi ve sanatçı Abdurrahman Önül’ün ve saz arkadaşlarının iki saatlik verdikleri konser ilgiyle izlendi. Konser, cami yönetimi tarafından sosyal medyadan canlı olarak yayınlandı.

Festivalin 2. günü, aralıklarla şiddetli yağmur ve dolu yağışına rağmen vatandaşların ilgisi her geçen saat artarak devam etti.

T.C. Brüksel Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Abdullah Gümüşsoy, Belçika Diyanet Vakfı Genel Müdürü Coşkun Beyazgül ve camii dernek başkanları Festivali ziyaret ederek, Cami yönetimini ve emeği geçenleri kutladılar.

Yaklaşık 20 satış standının yer aldığı Festival alanında, zengin Türk mutfağının damak tadı yemeklerin yanısıra Ebru Sanatı standı, Karikaturist standı, mini fotoğraf stüdyo stantları festival boyunca özellikle çocuklar tarafından büyük ilgi gördü.

Bir anda, yağmur ve dolu yağışı ile soğuyan festival alanını, saat 15’de sahne alan Zele Gençlik Orkestrasının nostalji müzikleri ısıttı. Hemen ardından Accidentallyon Purpose rok grubu sahne aldı.Daha sonra Ümit Uçerer ve Berkay Doğan ikilisi sevilen Türk Halk Müziği Türkülerini seslendirdiler. Festivalin Cumartesi kapanış finalini ise, Grey Stars yabancı müzik gurubu yaptı.

Festivalin üçüncü ve son final günü olan Pazar günü, Yemek Pişirme yarışması, Semazen gösterisi, ZEJO Gençlik Korosu çocuk şarkıları ve şiirler okuyacak. Ney dinletisi ile vatandaşlar huzur bulacak.

Zele Eyüp El Ensari Cami başkanı Zafer Temurşeker, Belemtürk’e yaptığı açıklamada “ Öncelikle başta ZEYO Gençlik Kolları ve Mevlana Kadın Kolları başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür etti.

Haber Merkezi
HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN