• Bugün Görüntülenme: 2076
  • Dünkü Görüntülenme: 3247
  • Toplam Görüntülenme: 10179319

ÖMER FARUK DEMİRCİOĞLU SÖYLEDİKLERİN DOĞRUYSA N-VA PARTİSİ’NDE HALA NE İŞİN VAR? SAMİMİ İSEN İSTİFA ET!

13 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6694 defa okundu. defa okundu.
ÖMER FARUK DEMİRCİOĞLU SÖYLEDİKLERİN  DOĞRUYSA  N-VA PARTİSİ’NDE HALA NE İŞİN VAR?  SAMİMİ İSEN İSTİFA ET!

Gent belediyesi meclis üyesi Ömer Faruk Demircioğlu (N-VA), Belçika’nın Nieuwsdlad gazetesine verdiği bir ropörtajda, “Üyesi olduğum N-VA Partisinin Türklere ve müslümanlara karşı tutum ve hırçınlığı son bulmalıdır. N-VA partisinin sağ ve popilist çizgiye kayması hoş bir şey değil. Partimiz N-VA adına bakanlık yapan Zuhal Demir’i desteklemiyorum. Okullarda nasıl İngilizce okutuluyorsa, Türkçe dersler verilmesini de destekliyorum” açıklamaları Gent şehrinde yaşayan Türkler arasında samimi bulunmadı.

Özellikle Türklere ve müslümanlara karşı düşmanca yaklaşımlarıyla bilinen aşırı sağcı N-VA partisinin Gent belediye meclis üyesi Ömer Faruk Demircioğlu’nun, bu sözlerini samimi bulup bulmadıklarını sorduğumuz Gentli Türkler, “Ömer Faruk Demircioğlu söylediklerinde samimi ise, N-VA partisinden derhal istifa etmelidir”. eleştirisinde bulundular.

Gent şehri Afrikalaan sokağında Abdullah hoca olarak tanınan “İH-VAK” cami imamının oğlu olan Demircioğlu’nun, Türklere ve müslümanlara düşmanlığı ile bilinen N-VA partisinde siyaset yapmasına müsade eden babası Abdullah hocaya da, tepkilerini ve sitemlerini bildiren Gentli seçmenler, “Türk ve müslüman düşmanlığı yapan bir partide, Abdullah hocamızın oğluna N-VA partisinde siyaset yapmasına nasıl ve neden izin verdiği, Gentli Türkler arasında tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Ömer Faruk Demircioğlu’nun bu açıklamalarını samimi bulmayan Gentli Türkler, bunun N-VA partisi ile Demircioğlu arasında dayanaklı dövüşlü anlaşarak, ortak bir açıklama olduğu fikrinde tereddütsüz birleşiyor. Şu ana kadar aşırı sağcı ırkçı parti Vlaams Belang ile Türk ve islam karşıtı düşmanlık şarkılarını birlikte söyleyen N-VA Partisi’nin Ekim ayında yapılacak belediye seçimleri için Gent şehrinde Türk seçmenlerinin oyunu Demircioğlu ismiyle almak rüyası peşinde olduğu görülüyor.

Nedenmi? Hemen Anlatalım :

Son yıllarda Türk ve islam düşmanlığını iyice ön plana çıkaran, açık açık bağıran N-VA ve Vlaams Belang kardeşliği nedeniyle, N-VA’ lı Gent belediye meclis üyesi Ömer Faruk Demircioğlu hangi yüzle Türk seçmenlerden kendisi için oy isteyecek. Gent şehrinde önemli derecede düşüşe geçen N-VA partisinin Türk kökenli adayı Demircioğlu ismiyle gelecek oylara, bir oy bir oy’dur siyaseti ile yaklaştığı görülmektedir. Temelinde ve parti tüzüğünde Türk ve müslüman düşmanlığı yatan N-VA Gent meclis üyesi Demircioğlu’nun “Üyesi olduğum N-VA Partisinin Türklere ve müslümanlara karşı tutum ve hırçınlığı son bulmalıdır” sözleri, N-VA partisinin birinci derecede ki parti tüzüğüne ihanet gibidir. Ozaman soruyoruz, eeeeeyyy…. Ömer Faruk Demirci, bu açıklamayı yaptığın anda N-VA partisi hala seni disiplin kuruluna verip, ihraç etmediyse, Türk seçmenleri için yaptığınız hesaplar ihanettir. N-VA partisiyle senin ortak bir projenizdir.

Dedimya, meclis üyesi Demircioğlu’nun partisi için yaptığı bu ağır söylemlerden sonra, hala N-VA partisi ihraç kararı almıyorsa, ve bu açıklamaları yapan Demirci oğlu hala istifasını verip samimiyetini ortaya koymuyorsa, iddia ediyoruzki, N-VA partisi Gent meclis üyesi Ömer Faruk Demircioğlu, “mücadelemi partim içinde tek başıma vereceğim” diyerek, Gent seçmenine oy istemeye gittiği zaman, kendisine gelecek tepkilere karşı “ Partisiyle birlikte hazırladığını düşündüğümüz yukarıda yaptığı açıklamaları, büyük politikacı rolü oynayarak, Türklerin hissiyatına tercüman oldum ve partimizle ilgili bu açıklamaları yaptım” kalkanını kullanacak. Yoksa, Demircioğlu’nun N-VA partisi içinde , “Üyesi olduğum N-VA Partisinin Türklere ve müslümanlara karşı tutum ve hırçınlığı son bulmalıdır. N-VA partisinin sağ ve popilist çizgiye kayması hoş bir şey değildir. Partimiz N-VA adına bakanlık yapan Zuhal Demir’i desteklemiyorum. Okullarda nasıl İngilizce okutuluyorsa, Türkçe dersler verilmesini de destekliyorum” açıklamalarını yapacak siyasi gücünün olmadığını herkes gibi bizlerde biliyoruz.

Zaman içinde yazdıklarımızın nekadar doğru analizler olduğunu hep birlikte göreceğiz. Demircioğlu’nun partim içinde tek başına siyaset yapacağım sözleri inandırıcı değil, kandırmacadır. Parti içinde böyle bir gücü yoktur. Samimiyetini göstermek istiyorsa derhal mensubu olduğu Türk ve müslüman düşmalığı yapan N-VA partisinden istifa etmekten başka seçeneği yoktur. İstifa eder samimiyetini ortaya koyabilirse, “yapamayacağını biliyoruz”. Yaparsa da hem bizler hemde Gentli Türk seçmenler kendisini bu duruşundan dolayı alkışlayacağız.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN