• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Bugün Görüntülenme: 2032
  • Dünkü Görüntülenme: 3145
  • Toplam Görüntülenme: 5687659

Belçika Uluslararası İnsani Yardım Teşkilatı (AHİ-İHH), Brüksel’de Afrika kökenli mültecilere iftar verdi

13 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
764 defa okundu.
Belçika Uluslararası İnsani Yardım Teşkilatı (AHİ-İHH), Brüksel’de Afrika kökenli mültecilere iftar verdi

Belçika Uluslararası İnsani Yardım Teşkilatı (AHİ-İHH), Brüksel’de Afrika kökenli mültecilere yönelik geleneksel iftar programını gerçekleştirdi.

Her sene Schaerbeek Place de la Reine meydanında gerçekleştirilen iftar programı bu sene Centre Maritime de Molenbeek’de yapıldı. Federal milletvekili Emir Kır, Scharbeek belediye başkan yardımcısı Sadık Köksal ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra hayırseverin katılımı ile AHİ-İHH’nın gönüllülerinin görev yaptığı organizasyonu Cevdet Yıldız gerçekleştirdi.

İftar yemeği Programında AHİ-İHH Belçika Başkanı Ali Koç, İHH’nın yapmış olduğu faaliyetleri ve 2018 Ramazan çalışması hakkında bilgiler verdi.

Başkan Koç,”Mültecilere yönelik geleneksel iftar yemeğinin hazırlanmasında katkısı olan Chaussée de Haecht ‘taki restaurant işletmecileri kardeşlerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim.Önümüzdeki yıl Türk mahallesinde belediyelerimizinde desteği ile daha geniş katılımlı bir proğram yapmak istiyoruz.”dedi.

Afrikalı mülteci tarafından okunan Ezan-ı Şerif ile açılan oruçların ardından yine yemek duası Afrikalı mülteciler tarafından yapıldı.

İftar’dan artan yemekler programa gelemeyen Brüksel Maximilian park’taki mültecilere ikram edildi.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN