• Bugün Görüntülenme: 2088
  • Dünkü Görüntülenme: 3592
  • Toplam Görüntülenme: 9751808

Nerkiz Şahin’in Penceresinden ” Ben Olsaydım “

14 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2114 defa okundu. defa okundu.
Nerkiz Şahin’in Penceresinden ” Ben Olsaydım “

Ben olsaydim

‘Ben olsaydım’ derken, bunun söylemek kadar kolay olmadığının farkındayım, lafta olan her şey kolaydır, çok iyi biliyordum. Tartışmaya yol açıyordum beynimde kendimle. Kendimi tanıyorum sanıyordum ben aslında. Ama derin düşündükçe kendimi bile ne kadar az tanıdığımı fark ettim diyebilirim. Uçurum var şu an kendi düşüncelerimin bile arasında. Çatışma haline gelmenin son noktasında kafam. Bir tek kişi olarak bile, bu kadar bölünmüşlük yaşarsam içimde, herhangi bir konuda; düşün bir de, onlarca, yüzlerce, hatta binlercesi bir araya geldiğindeki doğan barışmazlığı düşün. Doğabilecek anlaşılmazlığı canlandır gözünde. Bak bir ben bile kendimle çatışmaya girdim tek başıma. Sırf başkasının sorunu yüzünden tartışıyorum kendi içimdeki seslerle. Aynı dili konuşmak, birbirini anlamayı sağlamaz biliyorum da aynı beyinde bile anlaşmazlık çıkabiliyor işte. Kendi hislerimin bile bir kısmı ‘ben olsaydım yerinde aynısını yapardım’ derken, asla diye haykıran, kendine davacısı yine aynı sen kendin olabiliyorsun işte.

Bir orta yol bulmaya çalıştım kendi beynimi susturabilmek için. ‘Ne çok seviyormuşum başkalarının konularıyla baş ağrıtmayı’ demeden edemiyorum kendime.
‘Dua et ki o sorunun karşısında şu an sen yoksun’ dedim kendime en sonunda. ‘Eğer bir gün ciddi ciddi öyle bir durumda olursan, o an hissettiğin duygularınla karar vermelisin’ dedim içimdeki susmayan ses’e cevaben. Ne de olsa olaya dıştan bakmak bir ayrıydı, bunu çok iyi biliyordum. Kimse seni anlamıyordu olayın içindeyken. Kendin bile kendini anlamıyordun aslında.

Yol

bir yol yürüyorum
ben yolu seçmedim
sadece yürüyorum

yoldaki melodiler
bazen hüzünlüler
ara sıra da şenler

bir yol yürüyorum
sonunu görmüyorum
arada yoruluyorum

bazen dinlenmeler
geriye dönmeler
zorlu ilerlemeler

karanlıklar gördüm
renklere büründüm
kendi içimde bölündüm

bir yol yürüyorum
sonunu görmüyorum
sadece yürüyorum

nerkiz

Anahtar Kelime: ,

Reklamlar

Demirel İnsaat
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN