Kayıp 3 Aylık Tuana bebek Türkiye’de değil, Belçika’da bulundu

4 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
813 defa okundu. defa okundu.
Kayıp 3 Aylık Tuana bebek Türkiye’de değil, Belçika’da bulundu

Belemtürk Haber Merkezi – Hollanda polisi tarafından aranan kayıp 3 aylık Tuana bebeğin,Türkiye’de değil, Belçika’da olduğu anlaşıldı.

Hollanda’nın Maastricht şehrinde 22 Ekim tarihinden beri polis tarafından kayıp olarak aranan 3 aylık Tuana bebeğin 26 yaşındaki annesi, geçtiğimiz günlerde polis tarafından alınan ifadesinde, paniğe gerek olmadığını Tuana bebeğin Türkiye’de erkek arkadaşının ailesinin yanında olduğunu ve çok iyi bakıldığı söylemişti.

Belçika medyasında yer alan habere göre, çocukları ile ilgili gençlik bakım bürosu ile sorunlar yaşadığı bildirilen Hollandalı anneden, 3 aylık kızı Tuana’nın elinden alınması için mahkeme kararı çıkarıldı. 22 Ekim tarihinde Tuana bebeği almak için eve gelen polis ve gençlik bakım bürosu yetkilileri çocuğu evde bulamadı. Anne, Tuana bebeğin Türkiye’de şimdiki Türk erkek arkadaşının ailesinin yanında olduğunu ve kendisine iyi bakıldığını söyledi. Polis hemen bebeğin bulunması ile ilgili çalışma başlattı.

Hollanda polisi, Tuana bebeğin izini sürerek, bebeğin Türkiye’de değil, annenin Belçika’nın sınır kasabası olan Voeren’deki bir akrabasının evinde olduğunu belirledi. Yetkililerin verdiği bilgilere göre çocuğun sağlık durumu çok iyi.

Belçika’da bulunan Tuana bebeğin, buradan alınarak gençlik bakım bürosu (Bureau jeugdzorg) yetkililerine teslim edildiği bildirildi.

Hakkında, Tuana bebeğin elinden alınmasına dair mahkeme kararı olmasına rağmen, çocuğu alıkoymak suçundan anne ve anneye yardım edenler için yasal işlem başlatıldığı bildirildi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN