• Bugün Görüntülenme: 1299
  • Dünkü Görüntülenme: 3064
  • Toplam Görüntülenme: 10059654

İtalyan mafya babası Denaro, Hollanda’da yakalandı mı? yakalanmadı mı?

11 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
299 defa okundu. defa okundu.
İtalyan mafya babası Denaro, Hollanda’da yakalandı mı? yakalanmadı mı?

Belemtürk Haber Merkezi – 30 yıldan fazla bir süredir dünyanın en çok aranan İtalyan mafya babası Matteo Messina Denaro Hollanda’nın Lahey (DenHaag), kentinde bir restoranda yakalandığı bildirildi.

Hollanda’nın Lahey kentinde bir restoranda iki arkadaşıyla yemek yediği sırada, mafya babası Matteo Messina Denaro olduğu düşünülen kişi ve yanındaki 2 arkadaşı yapılan polis operasyonu ile gözleri bağlı olarak götürüldü.

Restoran sahibi, Het Parool gazetesine verdiği demeçte, 7 polis aracının restoran önüne gelerek masada oturan 3 adamın gözleri bağlanarak götürüldüğünü doğruladı.

Mafya babası Matteo Messina Denaro, 1993’ten beri saklanarak yaşıyor. 1990’ların başında Sicilyalı soruşturma hakimleri Giovanni Falcone ve Paolo Borsellino’nun öldürülmesine karıştığı iddia edilen zanlı, aynı zamanda Sicilya mafyasının şemsiye adı olan cosa nostra’nın operasyon sırasında işlediği bir dizi bombalı saldırıdan da aranıyor.

Hollanda Cumhuriyet Savcılığı, kamu yayıncısı NOS’a, hakkında tutuklama kararı olan bir kişinin tutuklandığını ve bunun Denaro olduğunu iddia etti. Mafya babasının Hollanda’nın en sıkı korunan hapishanesi olan Vught hapishanesinde tutulduğu bildirildi.

Ancak, mafya babası Denaro diye tutuklanan adamın avukatı, bunun bir kimlik hatası olduğunu ve müvekkilinin Formula 1 hayranı olan 54 yaşında bir İngiliz vatandaşı olduğunu ve Müvekkilinin DNA testi belli olduğunda her şeyin ortaya çıkacağını iddia etti.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN