Hollanda’da Türk Aday Nevin ÖZÜTOK Liste Başında

23 Kasım 2013
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4105 defa okundu. defa okundu.
Hollanda’da Türk Aday Nevin ÖZÜTOK Liste Başında

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’ın Oost (Doğu) İlçe Belediyesi’nde son 4 yıldır belediye başkan yardımcısı olarak görev yapan Nevin Özütok, Yeşil Sol partisinden 19 Mart yerel seçimlerinde liste başı oldu.

Yeşil Sol partisinde 18 yıldır aktif siyasetin içerinde yer alan Nevin Özütok yaptığı açıklamada, halkın karar almada aktif rol oynaması için yerel seçimlerin son derece önemli olduğunu söyledi. Özütok “Yerel siyasette halk ile iç içesiniz. Halka daha iyi bir hizmet verebiliyorsunuz. Amacım yerel siyasette daha etkin olup devam etmek. Partim de bunu değerlendirdi. Liste başı olarak beni seçtiler. Gerçekten bundan çok mutluyum. Çünkü ilk defa Yeşil Sol Partisi bir Türk kökenli adayın başkanlığında yerel seçime gidecek.” dedi.

Nevin Özütok 2010 seçimlerinde halkın güveni ve desteği ile bu göreve geldiğini, 2014 seçimlerinde ise Belediye Başkanı olmak istediğini söyledi.

Nevin Özütok, 20 Mart, 1960 Türkiye Adana doğumlu.Hollanda’ya Türk kökenli işçi ailesinin bir çocuğu olarak Hollanda’ya geldi. Eğitimini Hollanda’da tamamladı. İşletme Fakültesi’nin yanı sıra Amsterdam Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN