• Dolar Alış / Satış: 5.883 / 5.893
  • Euro Alış / Satış: 6.632 / 6.644
  • Bugün Görüntülenme: 499
  • Dünkü Görüntülenme: 1874
  • Toplam Görüntülenme: 6032602

Hollanda Rotterdam Başkonsolosluğu’nda Türk Vatandaşı Kendini Yaktı

7 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
793 defa okundu.
Hollanda Rotterdam Başkonsolosluğu’nda Türk Vatandaşı Kendini Yaktı

Belçika’nın önemli basın organı RTL Nieuws’da yer alan habere göre, bu sabah saat 09.00 sularında meydana gelen olayda bir Türk vatandaşının Rotterdam Başkonsolosluğu’nda kendini yakarak hafif şekilde yaralandığı bildirildi.

Bu sabah Westblaak 2, 3012 KK Rotterdam adresinde bulunan T.C. Roterdam Başakonsolosluğu’na gelerek kendini yakan ve hafif yaralanan Türk vatandaşının hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı bildirilirken, Türk vatandaşının hayati tehlikesinin bulunmadığı bilgisi paylaşıldı.

Kendini yakma girişiminde bulunan Türk vatandaşının neden bu eylemi gerçekleştirdiği konusunda henüz konsolosluk yetkililerinden resmi bir açıklama yapılmazken, Belemtürk’ün önemli kaynaklardan elde ettiği fakat kesin olmayan bilgilere göre, 90’lı yıllarda başlayan ve hala sonuçlanmayan bir mahkeme süreci nedeniyle Türk vatandaşının psikolojik sorunlar yaşadığı ve kendini yakma eylemini bu yüzden gerçekleştirdiği iddia edildi.

Mevcut telefon numarasından bilgi almak için ulaşamadığımız Rotterdam Başkonsolosluk yerine telefonumuza çıkan Dışişleri Bakanlığı çağrı merkezi yetkilisiyle yaptığımız görüşme sonrası, konuyla ilgili Belemtürk’e bilgi verilmesi talebini ilettik. Bilgi verilmesi durumunda bu bilgileri takipçilerimizle paylaşacağız.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN