• Dolar Alış / Satış: 5.883 / 5.893
  • Euro Alış / Satış: 6.632 / 6.644
  • Bugün Görüntülenme: 539
  • Dünkü Görüntülenme: 1874
  • Toplam Görüntülenme: 6032642

Hollanda, kimlik bilgilerini vermeyen Türk vatandaşlarının sosyal yardımlarını kesti

6 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1823 defa okundu.
Hollanda,  kimlik bilgilerini vermeyen Türk vatandaşlarının sosyal yardımlarını kesti

Hollanda Yüksek İdare Mahkemesi, bundan böyle sosyal yardım ödenecek Türklerden T.C. kimlik numarası istenmesini hukuka uygun buldu. Mahkeme, Türk ve Fas vatandaşlarının sosyal yardımları suistimal ettikleri gerekçesiyle, ülkelerindeki vatandaşlık numaralarının istenebileceğine karar verdi.

Bu kararla Hollanda’da Danıştay (Centrale Raad van Beroep), T.C. kimlik numarasını bildirmeyen Türklerin AOW yaşlılık aylığı ve ek sosyal yardım alanlarının paralarının kesilmesinin önünü açtı.

Kimlik numarası istenince vermeyen Türk ve Fas vatandaşlarının sosyal yardımları kesilebilecek. Kimlik numarası alınması durumunda, Hollanda Türkiye’de malvarlığı olup olmadığını tespit edebiliyor.

Hollanda Sosyal Yardım Dairesi, bazı Türk ve Fas vatandaşlarının kendi ülkelerinde malvarlıklarının bulunup bulunmadığını öğrenebilmek amacıyla vatandaşlık hizmet numaralarını istemişti. Bu numaraları vermeyen kişilerin de sosyal yardımları kesilmişti. Mahkeme, konuyla ilgili olarak sosyal yardım kurumunu haklı buldu ve vatandaşlık numarasını istemenin özel hayatın gizliliğini ihlal anlamına gelmediğine hükmetti.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN