• Dolar Alış / Satış: 5.841 / 5.852
  • Euro Alış / Satış: 6.547 / 6.558
  • Bugün Görüntülenme: 1520
  • Dünkü Görüntülenme: 2341
  • Toplam Görüntülenme: 6038427

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Silahlı Saldırı!

5 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2153 defa okundu.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Silahlı Saldırı!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde bir öğretim görevlisi silahlı saldırı gerçekleştirdi. 4 kişinin hayatını kaybettiği, saldırganın ise gözaltına alındığı bildirildi.

Bugün saat 15.00 sıralarında, Osmangazi Üniversitesi’nin Meşelik Kampüsü’ne gelen silahlı saldırgan, dehşet saçtı. Büyük panik yaşanırken, saldırganın açtığı ateşte 4 kişi yaşamını yitirdi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde, araştırma Görevlisi V. B. Fakülte sekreteri Fatih Özmutlu ile araştırma görevlileri Yasir Armağan, Mikail Yalçın ve Serdar Çaylak’ı silahla vurarak öldürdü. Kampüse çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Şüpheli polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

REKTÖRDEN İLK AÇIKLAMA

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektör. Prof. Dr. Hasan Gönen, Eğitim Fakültesindeki silahlı saldırıda ölenlerin sayısının 4 olduğunu açıkladı. Prof. Dr. Gönen, yaptığı açıklamada, “Volkan ismindeki bir araştırma görevlimiz, dekan beyin odasına giriyor. Dekan bey orada tesadüfen yokmuş. Fatih Bey varmış, onu vurmuş. Daha sonra dekan yardımcımız ve üst katta 2 araştırma görevlimizi de vurmuş. Daha sonra elinde tabanca ile binayı terk ettikten sonra güvenlikçilerimiz takip ekmişler. Biraz ileride polis derdest etmiş. Durum bundan ibaret. Şu anda şimdilik 4 ölümüz var. Başımı sağ olsun. Osmangazi Üniversitesi camiası olarak inşallah bu tür hadiseleri bir daha yaşamayız. Başımız sağ olsun” dedi.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN