• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Bugün Görüntülenme: 90
  • Dünkü Görüntülenme: 1831
  • Toplam Görüntülenme: 6191331

Gent’te Lejyonella Enfeksiyonundan Ölenlerin Sayısı 2’ye Yükseldi

15 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
730 defa okundu.
Gent’te  Lejyonella Enfeksiyonundan Ölenlerin Sayısı 2’ye Yükseldi

Belçika’nın Gent şehri Evergem bölgesinde Lejyonella enfeksiyonu nedeniyle Gent UZ Üniversite hastanesinde tedavi altına alınan 16 kişiden 50 yaşlarında bir vatandaş pazartesi günü hayatını kaybetmişti.

Bugün, Flaman Bakım ve Sağlık Kurumu sözcüsü Joris Moonens, bir açıklama yaparak pazartesi akşamı ilk hastaneye yatırılan lejyonella enfeksiyonuna yakalanan hastalardan birinin daha, Gent Üniversite Hastanesi’nde dün akşam hayatını kaybettiğini açıklayarak, hayatını kaybedenlerin sayısının 2’ye yükseldiğini duyurdu. Sözcü Joris Moonens, “Hastanın ve ailenin mahremiyeti nedeniyle, ayrıntı veremiyoruz” sözlerine yer verdi.

Flaman Bakım ve Sağlık Kurumu, salı günü Lejyonella enfeksiyonu nedeniyle bir kişinin daha hastaneye yatırıldığı bilgisini de paylaştı. Moonens, “Kuru bir öksürüğünüz varsa veya baş ağrınız veya ateşiniz varsa doktora gitmek için tereddüt etmeyin” uyarısında bulundu

Hastaneye kaldırılan tüm hastaların Evergem’de yaşayan vatandaşlar olduğu bildirilirken, Gent kanal bölgesinde yer alan 17 şirketin soğutma kule sistemlerinden su örnekleri alınarak, incelenmek üzere labaratuvara gönderildiği bildirildi.

Haber Merkezi

REKLAM ALANI

Seçim banner

Cengiz Çetinkaya

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN