• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1136
  • Dünkü Görüntülenme: 4994
  • Toplam Görüntülenme: 7629067

Gent’in Sint- Baafs Katedrali’nin altında 800 iskelet bulundu

5 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
968 defa okundu.
Gent’in Sint- Baafs Katedrali’nin altında  800 iskelet bulundu

Belçika’nın Gent şehrindeki Sint- Baafs Katedrali’nin yenileme çalışmaları sırasında bulunan çoğu çocuk iskeleti olmak üzere 800 tam iskelet, bu tam iskeletlerden ayrı olarak da 5 ton insan kemiği bulundu.

Katedral rektörü Ludo Collin, Piskoposun evininde olduğu Gent Sint- Baafs Katedrali’nin altında bulunan 800 tam iskelet ve 5 ton insan kemikleriyle ilgili olarak “RAKAMLAR ÇOK BÜYÜK” açıklamasın da bulundu.

Ludo Collin, Arkeoloji ekibinin iskeletleri inceledikten sonra geniş bir rapor hazırlayacaklarını, tam iskeletleri ve kemikleri bulunan insanların ölüm sebeplerinin bulunmaya çalışılacağını kaydetti. Colin ayrıca, bulunan 800 tam iskeletlerin arasında neden bukadar çok çocuk olduğunuda bulmaya çalışacaklarını söyledi ve bunun bir salgın hastalıkla alakalı olabileceğini paylaştı.

Katedral rektörü Ludo Collin, “Hatta, bazı çocuk iskeletlerinin kadın iskeletlerinin üstünde olduklarını gördük. Bunların doğumda ölen kadınlar olduklarından şüpheleniyoruz”. dedi.

4 Mart 2019 tarihinde başalayan yenileme çalışmaları çerçevesinde, Gent Sint – Baafs Katedrali’nin rahip odalarının, koro salonu, Mystic Lamb’in (Gizemli Kuzu) eserinin sergileneceği ziyaretçi odalarının yenileme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Belemtürk Haber Merkezi

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN