• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1140
  • Dünkü Görüntülenme: 4994
  • Toplam Görüntülenme: 7629071

Belçika’da, “soyuldum” diyerek otoyol parklarında dolandırıcık yapan adam yakalandı

4 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
762 defa okundu.
Belçika’da, “soyuldum” diyerek otoyol parklarında dolandırıcık yapan adam yakalandı

Belçika’da, otoyol parklarında bir çok şöför ve vatandaşı “soyuldum” hikayesi ile kandırıp, ülkesine dönmek için para isteyerek dolandıran ve polis tarafından uzun zamandır aranan kişi yakalandı.

Belçika medyasında yer alan habere göre, soyulduğunu ve İngiltere’ye ailesi ve çocuklarına dönmek için yardıma ihtiyacı olduğu hikayesi ile bir çok kişiyi bu yöntemle farklı otoparklarda dolandıran İrlanda uyruklu İngiltere vatandaşı adam, hafta sonu Drongen sınırları içinde yer alan bir otoparkta polis tarafından yakalanarak, çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi.

Haberde yer alan bilgilere göre, 2017 yılından beri polisin peşinde olduğu dolandırıcının izine Gent şehrine bağlı Drongen bölgesinde ulaşan polis, zanlıyı yakalamak için çalışmalarını bu bölgedeki otoparklara yoğunlaştırdı. Polis, aynı yöntemle dolandırıcılık yapmak isteyen zanlıyı suç üstü yakaladı.

Otopark dolandırıcısının iyi kurgulanmış bu oyunla, farklı farklı otoparklarda “paranızı geri ödeyeceğim” diyerek, dolandırdığı kişilerin banka kartlarının fotoğrafını da çektiği fakat hiç birine ödeme yapmadığı belirlendi.

Doğu Flaman polisi, insanları bu şekilde dolandırmaya çalışan kişilere karşı vatandaşlara uyarılarda bulunarak, aynı hikaye ile çocuk ve hamile kadınları fügüran olarak kullanan dolandırıcıların da olduğu konusunda da bilgi paylaştı.

Belemtürk Haber Merkezi

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN