• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1796
  • Dünkü Görüntülenme: 3400
  • Toplam Görüntülenme: 8511707

Gent Ufukta Yaşam Derneği’nden Emirdağ Yılkı Atlarına Yem Desteği

24 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
919 defa okundu.
Gent Ufukta Yaşam Derneği’nden Emirdağ Yılkı Atlarına Yem Desteği

Belçika’nın Gent şehrinde kısa süre önce Şaban Aktepe başkanlığında kurulan Harun Akbel, Nurten Karadağ ve Satı Yeliz Aktepe isimlerinden oluşan  Ufukta Yaşam Derneği, Afyonkarahisar’ın Emirdağ İlçesi Balcam yaylalarında zor hava koşullarında yaşam mücadelesi veren Yılkı Atları barınaklarına ve  diğer yaban hayvanları için Emirdağ belediyesi ile birlikte 2 ton saman balyası ve yem desteği verdi.

Belemtürk’e konuyla ilgili açıklamalarda bulunan  Ufukta Yaşam Derneği Başkanı Şaban Aktepe, “Emirdağ’da soğuk hava koşullarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarını korumak için barınaklar oluşturma çabasındayız. Can dostlarımız için yapmayı düşündüğümüz barınaklar için firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

Yılkı Atlarını ve diğer yaban  hayvanlarını yemleme çalışmalarına, Ufukta Yaşam Derneği Emirdağ temsilcisi Cantekin Özbel’in yanısıra Emirdağ Kaymakamı Abdussamed Kılıç, Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdür Yardımcısı Cihan Yüksel, Avcılık ve Yaban Hayatı Koruma Şube Müdürü  Turgut Civri, Balcam Köyü ile Yenidoğan mahallesi muhtarları  ve diğer yetkililer katıldı.

Ufukta Yaşam Derneği Emirdağ temsilcisi Cantekin Özbel, kişisel facebook hesabından yaptığı bir paylaşımla emeği geçen herkese teşekkür ederken, yoğun karla kaplı olan yolların açılmasında büyük katkıları olan Özel İdare Müdürlüğü’ne teşekkür ederken, diğer barınaklara ulaşmak için yol açma çalışmalarının devam etmesi arzusunu dile getirdi. Özbel,” Emirdağ sokak kedileri ve köpekleri için başlattığımız çalışmalar büyük bir titizlikle devam ediyor” sözlerine yer vererek,  gurbetçi  Emirdağlı hayvanseverlere   Ufukta Yaşam Derneği adına yardımlarından dolayı teşekkür etti.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN